Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes 17 LSPA DOCĒTĀJI PIEDALĪJUŠIES JAUNĀS TRENERA ROKASGRĀMATAS TAPŠANĀ
17 LSPA DOCĒTĀJI PIEDALĪJUŠIES JAUNĀS TRENERA ROKASGRĀMATAS TAPŠANĀ Drukāt
Trešdiena, 04 marts 2015 14:07

Renars Licis Signe LuikaOtrdien - 3.martā, notika grāmatas „Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata” atvēršanas svētki. Grāmatas galvenais redaktors ir LSPA Sporta spēļu katedras docents, pedagoģijas doktors Renārs Līcis, bet grāmatas izdošanas projekta vadītāja ir LSPA docente, Latvijas Treneru tālākizglītības centra valdes priekšsēdētāja, pedagoģijas doktore Signe Luika.  Grāmatas tapšanā piedalījušies 24 autori, tostarp 17 mūsu Augstskolas docētāji, no kuriem 12 ir LSPA profesori.

Autoru vidū ir LSPA profesore, pedagoģijas doktore Agita Ābele, asociētā profesore, pedagoģijas doktore Andra Fernāte, LSPA vieslektors, bioloģijas doktors Andris Konrads, profesors pedagoģijas doktors Juris Grants, profesore, pedagoģijas doktore Aija Kļaviņa, profesors, pedagoģijas doktors Uldis Grāvītis, asociētais profesors, pedagoģijas doktors Igors Ķīsis, profesors, pedagoģijas doktors Jānis Lanka, profesore, medicīnas doktore Inese Pontaga, profesors, medicīnas doktors Viesturs Lāriņš, profesore, bioloģijas doktore IntaMāra Rubana, profesors, pedagoģijas doktors Andris Rudzītis, LSPA vieslektore, psiholoģe Jurita Smiltiņa, asociētais profesors, pedagoģijas doktors Andris Spunde, LSPA viesdocente praktizējoša aerobikas trenere Inese Ļubinska unLSPA Kinezioloģijaspētniecības laboratorijas vadītāja, pedagoģijas doktore Anna Zuša.

Sportistu vispusīgajai fiziskajai sagatavotībai veltīto grāmatu ikviens interesents varēs iegādāties Latvijas Treneru tālākizglītības centra (LTTC) telpās (LSPA, 136.kabinets) par 25 eiro.

LTTC ar Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) atbalstu šo grāmatu dāvina visām 87 Latvijā atzītajām sporta federācijām un 70 sporta skolām un klubiem ar mērķi sporta praktiķiem sekmēt atlētu izaugsmi sportā.

Šī ir ceturtā LTTC izdotā grāmata treneriem, sporta skolotājiem un citiem sporta speciālistiem kopš 2003.gada.

Atvēršanas svētkos grāmatu pirmie apskatīja un saņēma sporta skolu un klubu treneri, federāciju pārstāvji, kā arī Latvijā vadošo sporta organizāciju – Latvijas Olimpiskās komitejas, Olimpiskās vienības, LSFP, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes un citu sporta organizāciju vadītāji.

Viens no pasaulē vadošajiem BMX treneriem Ivo Lakučs: „Liels, liels paldies grāmatas autoriem! Sākot lasīt grāmatu, jau no pirmajām lapaspusēm sapratu, ka atsvaidzināšu un papildināšu savas profesionālās zināšanas. Grāmatas autoru gadiem ilgi krātā pieredze ir pārtapusi labā un izglītojošā materiālā, ko treneri var likt lietā, lai palīdzētu mūsu sportistiem attīstīties un gūt panākumus.”

LSFP prezidents Einars Fogelis: „Jaunizdotās grāmatas autoru kolektīvs ar savu darbu ne tikai bagātina Latvijas sportu, bet arī iedvesmo trenerus un sporta pedagogus pilnveidot treniņu darbu vispārīgajā fiziskajā sagatavotībā. Grāmata uzrakstīta saistošā, labi saprotamā valodā, bet DVD pielikums ar fiziskās sagatavotības treniņu paraugdemonstrējumiem būs noderīgs uzskates līdzeklis treneru praktiskajā darbā. Novēlu, lai grāmatas autoru piemēram sekotu daudzi citi sporta speciālisti, kuru uzkrātā pieredze sportā būtu saistoša un noderīga mums visiem.”

Grāmatas pielikumā pievienotajā videomateriālā skatāmi unikāli 2014.gada pirmssezonas fiziskās sagatavošanas treniņa materiāli skeletonā ar brāļu Martina un Tomasa Dukuru līdzdalību, kā arī vispusīgās fiziskās sagatavošanas treniņš Latvijas Nacionālajai basketbola izlasei.

Cietos vākos iesietā, 240 lapaspuses biezā, grāmata iepazīstina ar visdažādākajiem nosacījumiem veiksmīga vispusīgā treniņu procesa norisē, kas sekmē atlētu fiziskās īpašības kā izturību, ātrumu, spēku, veiklību un lokanību.

"Trenera rokasgrāmatā" pieredzējuši sporta speciālisti un sporta zinātnieki analizē un dalās uzkrātajā pieredzē par fiziskās sagatavotības novērtēšanu, cilvēka iedzimto fizisko spēju noteikšanu un attīstīšanu, kā arī sportistu uztura specifiku fiziskās sagatavošanas treniņu laikā.

Treneriem sniegti padomi sporta psiholoģijā, skaidrotas sekas sportistu agrīnai specializācijai, kas veido asimetrijas veidošanos cilvēka ķermenī, kā arī daudzas citas treneriem vajadzīgas un noderīgas lietas.

Grāmata „Vispusīgās fiziskās sagatavotības trenera rokasgrāmata” tapusi ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Sīkāka informācija:
LTTC valdes priekšsēdētāja
Signe Luika, 67556734

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

gramata video

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv