Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA MAĢISTRANTS ALEKSANDRS ASTAFIČEVS IZCĪNA IESPĒJU PIEDALĪTIES STARPTAUTISKĀS OLIMPISKĀS AKADĒMIJAS JAUNIEŠU SESIJĀ GRIEĶIJĀ
LSPA MAĢISTRANTS ALEKSANDRS ASTAFIČEVS IZCĪNA IESPĒJU PIEDALĪTIES STARPTAUTISKĀS OLIMPISKĀS AKADĒMIJAS JAUNIEŠU SESIJĀ GRIEĶIJĀ Drukāt
Ceturtdiena, 19 februāris 2015 15:05

Sasa Astaficevs18. februārī, Latvijas Sporta muzejā noskaidroti labākie pētnieki Latvijas Olimpiskās akadēmijas tradicionālajā konkursā „Olimpiskā kustība vakar, šodien, rīt”, kura tēma šogad bija “Olimpiskie ideāli XXI gadsimtā.” Viens no konkursa uzvarētājiem ir LSPA maģistrantūras students, Igora Miglinieka sporta kluba basketbola treneris Aleksandrs ASTAFIČEVS, kurš izcīnīja tiesības no 23. maija – 6.jūnijam piedalīties Starptautiskās Olimpiskās akadēmijas 55. Starptautiskajā jauniešu sesijā Olimpijā (Grieķijā).

Konkursa otra uzvarētāja ir Latvijas Treneru tālākizglītības centra projektu vadītāja, basketbola kluba TTT Rīga spēlētāja Laura Puriņa.

A.Astafičevs un L.Puriņa iesniegtajos konkursa pētījumos analizēja mūsdienu Olimpiskās kustības pamatlicēja un Olimpisko spēļu atjaunotāja Pjēra de Kubertēna definētos Olimpiskos ideālus, to ilgstspēju un atbilstību mūsdienu – XXI gadsimta, Olimpiskajiem pamatprincipiem. Kubertēns ticēja, ka veselīgas sacensības palīdz cilvēkiem attīstīt labas morālās īpašības, izdarīt saprātīgus spriedumus un mudina cilvēkus rīkoties cildeni.

L.Puriņa sava pētījuma prezentācijā: „Olimpiskie ideāli ir visiem mums zināmas dzīves un sporta vērtības. Diemžēl, jāatzīst, ka Olimpiskās spēles ir kā dzīve, kur viss sludinātais un mācītais ne vienmēr īstenojas realitātē. Mūsdienās sastopamies ar dažādām Olimpisko ideālu pretrunām - komercializāciju, dopingu, korupciju, un citām nebūšanām. No otras puses, Olimpiskās spēles nerada ļaunumu, iepriekšminētās problēmas tāpat pastāvētu. Vienkārši Olimpiskās spēles ir pasaules un cilvēces problēmu spogulis.”

Konkursa mērķis ir veicināt, popularizēt un atbalstīt Latvijas iedzīvotāju, jo īpaši jaunatnes, izpratni un interesi par Olimpisko kustību. Motivēt konkursa dalībniekus iesaistīties olimpiskās kustības zināšanu apguvē un popularizēšanā.

Konkursa žūrija: Ivans Klementjevs – LOA prezidents,  žūrijas priekšsēdētājs;  Biruta Luika- LOA viceprezidente; LOA senatori Jānis Melbārdis, Uldis Grāvītis un Alīda Zigmunde.

10996771 10205870427780213 1556056553905839477 n

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
FOTO: LOA arhīvs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv