SVEICAM ILGGADĒJO LSPA VIEGLATLĒTIKAS KATEDRAS VADĪTĀJU, LEĢENDĀRO TRENERI VALENTĪNU MAZZĀLĪTI JUBILEJĀ Drukāt
Otrdiena, 10 februāris 2015 19:15

Mazzalitis 19. februārī Latvijas Sporta muzejā notika ilggadējā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (agrāk – LVFKI) docētāja un Vieglatlētikas katedras vadītāja, daudzu šķēpmetēju audzinātāja, leģendārā Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša trenera Valentīna Mazzālīša 85 gadu jubilejas pasākums. Jubilāru sveikt bija ieradušies arī bijušie kolēģi no LSPA – docētāji Uldis Švinks, Verners Mackars, Māris Gailis un Andris Pimenovs.

Valentīns Mazzālītis 1954. gadā absolvējis Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtu (LVFKI). Laikā no 1954. līdz 1990. gadam bijis LVFKI docētājs, bet no 1973. līdz 1987. gadam — Vieglatlētikas katedras vadītājs. Laikā no 1963. līdz 1972. gadam Valentīns Mazzālītis bija PSRS izlases vecākais treneris. Viņa audzēknis Jānis Lūsis izcīnījis visu triju kalumu Olimpisko spēļu medaļas, kā arī četras Eiropas, 12 PSRS un vienu Latvijas čempiona titulu, divas reizes labojis pasaules rekordu šķēpa mešanā.

1963. gadā Valentīns Mazzālītis kļuva par Latvijas PSR Nopelniem bagāto treneri, 1968. gadā — par PSRS Nopelniem bagāto treneri. Saņēmis 2005. gada Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu. Vairāku grāmatu autors.

Mazzalitis

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne
Foto: LSPA docents Andris Pimenovs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv