Bībeles LSPA kapelā Drukāt
Pirmdiena, 26 janvāris 2015 10:30

LSPA kapelā lasīšanai un studēšanai uz vietas pieejami jaunākie Bībeles izdevumi latviešu valodā.

BIBELE ar komentariemBībele ar komentāriem (2014. g.) ir pirmais šāda veida izdevums latviešu valodā, kurā paralēli Bībeles tekstam ir doti teksta paragrāfu skaidrojumi. Komentāri ir starpkonfesionāli un populārzinātniski, tie tulkoti no Vācijas Bībeles biedrības izdotās Štutgartes Bībeles ar komentāriem. Komentāri pievienoti 1965. gada Bībeles izdevuma revidētajam tekstam. Atsevišķu grāmatu un Bībeles daļu ievadi, sniedz īsu satura kopsavilkumu, ziņas par iespējamiem autoriem, sarakstīšanas laiku. Pielikumos atrodami Bībelē lietotie mēri, svari un naudas vienības, galveno notikumu hronoloģija, vārdu skaidrojums.

Komentāri nav uzskatāmi kā nemaldīga autoritāte, bet tie var kalpot kā atspēriena punkts tālākiem meklējumiem, lai iepazītu Dievu caur Viņa doto Vārdu.

bibele

Bībeles jaunais tulkojums latviešu valodā ar deiterokanoniskajām grāmatām (2012. g.) ir trešais Bībeles tulkojums latviešu valodā. Jaunais Bībeles tulkojums tapis septiņpadsmit gadu laikā (1995 - 2012).

Šajā izdevumā ievietotas deiterokanoniskās grāmatas jeb Vecās Derības apokrifi.

Jaunais Bībeles tulkojums ir nevis vecā tulkojuma vietā, bet līdzās tam, lai papildinātu iepriekšējos tulkojumus un lasītājam ļautu gūt maksimāli pilnīgāku ieskatu teksta oriģinālajā nozīmē.

Bībelē ir norādes uz paralēlajām rakstu vietām.

 

Ilze Eris, bijusī lidostas kapelāne, par Bībeles lasīšanu: "Bībeli vajag lasīt, lasīt un vēlreiz lasīt. Nepietiek ar to, ka esi Bībeli izlasījis vienreiz. Bībele ir jālasa visu laiku, arvien no jauna. Un ticiet man, ka katru reizi atradīsiet kaut ko jaunu. Ja visu laiku lasāt vienu un to pašu tulkojumu, tad paņemiet citu tulkojumu, un ieraudzīsiet visu pavisam citādāk. Un ja atkal liekas, ka viss ir zināms, tad palasiet ar komentāriem, palasiet ar tās zemes karti blakus. Paskatieties, kur ir kalni, kur ir lejas, kāds tur ir klimats, lai saprastu kontekstu, kā tas bija. Un tad vēl paliek iedziļināties visos vietvārdos un personvārdos, kuriem arī ir būtiska nozīme. Ļoti daudz Dievs runā, pamatīgi! Un Dievs atbild tiem, kas Viņu nopietni meklē!"

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv