Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 16. DECEMBRĪ ATKLĀS LSPA EKUMĒNISKO KAPELU. AICINĀTI VISI INTERESENTI!
16. DECEMBRĪ ATKLĀS LSPA EKUMĒNISKO KAPELU. AICINĀTI VISI INTERESENTI! Drukāt
Pirmdiena, 15 decembris 2014 04:16

LSPA kapelaOtrdien - 16. decembrī , pulksten  11:30, LSPA Konferenču zālē (216.telpa) notiks svinīga LSPA ekumēniskās kapelas atklāšana, kur garīgo mierinājumu varēs gūt Augstskolas studenti, docētāji un darbinieki. Pasākuma laikā notiks iepazīšanās ar LSPA sporta kapelāniem Pēteri Tervitu, Gunitu Tālbergu, Edgaru Suraku un Raimondu MežiņuBūs muzikāls priekšnesums un svētku cienasts.

Pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti, jo īpaši LSPA studenti, pasniedzēji, darbinieki un kapelas remontdarbu atbalstītāji.

LSPA doktorante, sporta kapelāne, viena no kapelas izveides iniciatorēm Gunita Tālberga: „Mūsdienu cilvēki, tai skaitā LSPA studenti un darbinieki, lielās noslogotības dēļ, bieži vien aizmirst attīstīt garīgās un morālās vērtības.Tāpēc svarīgi, lai arī  Akadēmijas cilvēkiem būtu piemērota vieta pārdomām, vieta, kur saņemt garīgu atbalstu un padomu. Sporta kapelāns ir tas cilvēks, kurš uzklausa un grūtā brīdī iedrošina, palīdz cilvēkam sakārtot garīgo pasauli. Kapelāna palīdzību var saņemt ne tikai kristieši, bet arī nereliģiozi cilvēki.”

LSPA kapelas telpa atrodas Akadēmijas B korpusa pagrabstāvā. Tā pieejama studentiem, pasniedzējiem, darbiniekiem un akadēmijas viesiem katru darba dienu no pulksten  7:00 – 22:00. Kapelas atslēga atrodas pie dežuranta B korpusa pirmajā stāvā. Ikviens var apmeklēt kapelu, lai pavadītu laiku klusumā, pārdomās, lūgšanās, lasot Bībeli vai sarunājoties ar sporta kapelānu.

Akadēmijas studenti un personāls ar sporta kapelānu varēs tikties reizi nedēļā, plānotas arī izglītojošu lekcijas, semināri un Bībeles studiju organizēšana.

Sporta kapelānu serviss LSPA šogad izveidots pārņemot pasaules pieredzi. Tas tiek nodrošināts pateicoties LSPA, biedrības "Sporta kapelānu serviss" un biedrības "Uzvara, kas iedvesmo" sadarbības projektam, kas šobrīd noslēgts uz 2  gadiem.

Informāciju par sporta kapelānu servisu meklējiet LSPA mājas lapā, sadaļā "Sporta kapelānu serviss".

ZINĀŠANAI:
Sporta kapelāns ir vispārēji atzīts reliģiskais darbinieks, kurš, balstoties uz Bībeles patiesībām (bez konfesiju doktrīnu uzsvēršanas) atbalsta sporta organizāciju dalībniekus. Kapelāns var sniegt palīdzību sportistiem, treneriem, komandas tehniskajiem un administratīvajiem darbiniekiem dzīves krīzēs, piemēram, zaudējot tuvinieku, smagas slimības vai savainojuma gadījumā, ģimenes problēmās, nelaimes gadījumos un līdzīgās situācijās.

Tā piemēram, angļu futbola komandas „Manchester United”  kapelāns Džons Boijerss , kurš 2013.gada vasarā viesojās Latvijā un sniedza interviju žurnālam "Sports", pastāstīja: „Sporta kapelāni vienmēr uztur konfidencialitāti un izturas ar vienādu cieņu pret visiem cilvēkiem – sākot ar pusslodzes apkopēju un beidzot ar starptautisku superzvaigzni. Regulāri iesaistoties cilvēku dzīvēs, viņi tiek pieņemti, viņiem sāk uzticēties, tiek pieņemta viņu palīdzība un viņi tiek novērtēti. Un ar viņiem runā!” 

Lielbritānijā kapelānu darbs strauji attīstījies pēdējos 20 gados, un šobrīd Anglijā darbojas vairāk nekā 300 sporta kapelāni, kuri kalpo dažādu sporta veidu klubos un ieņem būtisku lomu Lielbritānijas sportā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv