LATVIJAS PEDAGOGI PIE SAEIMAS ĒKAS CĪNĀS PAR LIELĀKĀM ALGĀM Drukāt
Pirmdiena, 01 decembris 2014 03:49

IMG 1488 1680 1050Vairāk nekā 2 tūkstoši pedagogu no Latvijas pirmsskolu izglītības  iestādēm, pamatskolām, vidusskolām un profesionālajām skolām 2014. g. 11. decembrī pulcējās pie Saeimas, lai atgādinātu deputātiem un  valdībai par neizdarībām izglītības sistēmā kopumā un par krīzes laikā samazināto finansējuma pakāpenisku atdošanu. Atbalstu Latvijas visu līmeņu padagogiem pauda arī augstskolu un zinātnisko institūciju arodorganizāciju pārstāvji.

Par to liecināja pašu skolotāju zīmētie plakāti un arodorganizāciju izgatavotie  trasporenti. Tie pauda pedagogu bažas un rūpes par Latvijas bērnu un jauniešu  nākotni. Par valdības negodīgo atieksmi pret pedagogiem.

 

„Pirmsskolas skolotājs pārtiek no humpalām un akcijas precēm. ”
„ Ja veikalos cenas ir kā Eiropā, tad arī algām ir jābūt kā Eiropā.”
 „ Atceries – izglītība sākās  ar pirmsskolu.”
 „ Nodrošiniet godīgu – konkurent spējīgu atalgojumu. ”
„ Daba čukst – nopērc mēteli! Alga čukst – vēl ir silts”
„ Mēs gribam mācīt bērnus Latvijā, nevis lasīt šampinjonus Irijā.”

IMG 1477 1680 1050

Mēs zinam par pirmskolas skolotāju  universālajām zināšanām, mācot trīs līdz sešu gadu veciem bērniem dabas ritmu likumsakarības, dzīvo radību atšķirības, uzvedību un kārtību, rakstības, valodas, ģeometrijas, matemātikas, tikumības un patriotisma pamatus.

Par milzīgo spriedzi un atbildību rūpējoties par bērnu drošību un veselību. Par sirds siltumu kuru saņem mazuļi, kad mātes un tēvi rīta agrumā nodod savas atvasītes pedagogu rokās. Par to, ka katru bērniņu ir jāapģerbj vedot pastaigā, diendusā katram jāpalīdz ierāpot un izkāpt no gultas, kura atrodas otrajā līmenī.

Apzināmies par grūtībām, strādājot pamatskolās, profesionālajās skolās un vidusskolās sastopoties ar lielo skolnieku skaitu un bērnu un jauniešu psiholoģiskajām  īpatnībām noteiktos vecumposmos dabiskās attīstības gaitā.

Katrā izglītības līmenī no pirmsskolas līdz augstskolai ir savas grūtības un īpatnības taču visu šo līmeņu pedagogus vieno kopējais - mācīt bērnus un jauniešus, lai nodotu viņiem zināšanas, tikumu un vēlmi igūtās zināšanas pielietot dzīvē un  nodot tās nākošājām paaudzēm.

Informāciju apkopoja un fotografēja
LSPA Arodorganizācijas priekšsēdētājs Andri Pimenovs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv