Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LTV ZIŅU SIŽETS: AUGSTSKOLAS VILINA MADONAS JAUNIEŠUS STUDĒT
LTV ZIŅU SIŽETS: AUGSTSKOLAS VILINA MADONAS JAUNIEŠUS STUDĒT Drukāt
Ceturtdiena, 27 novembris 2014 15:36

DSC03021Lai jauniešiem palīdzētu atrast piemērotu turpmākās izglītības apguves ceļu, 26.novembrī Madonas Valsts ģimnāzijā norisinājās Karjeras diena, kurā ar savu piedāvājumu iepazīstināja un uz skolēnus interesējošiem jautājumiem atbildēja 15 augstskolu pārstāvji, tai skaitā arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

Karjeras dienas Madonas Valsts ģimnāzija rīko katru gadu, un pieredze rāda, ka lielākā daļa audzēkņu savu nākotni izvēlas tieši nepastarpinātās sarunās ar augstskolu pārstāvjiem. „Es atnācu tāpēc, ka manas klasesbiedrenes nāca, vienkārši tā paklausīties, jo es nezinu, kur es gribu iet un ko mācīties,” atzīst  Madonas 1.vidusskolas skolniece.

Iecienītākās augstskolas Madonas pusē ir lielākās universitātes, izvēloties gan humanitāros, gan eksaktos virzienus.

Samazinoties audzēkņu skaitam skolās, sarūk arī studentu skaits augstskolās, tāpēc augstākās mācību iestādes neslēpj konkurenci savā starpā un cenšas atvērt arvien jaunas studiju programmas. „Beidzot bakalaura programmu Sporta Akadēmijā, absolvents iegūst divas kvalifikācijas ar augstāko izglītību - viņš var strādāt kā treneris vai menedžeris, vai treneris un sporta skolotājs, vai treneris un rekreācijas speciālists, vai arī fizioterapeits - izvēle ir liela,” savu augstskolu slavē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas uzņemšanas komisijas atbildīgā sekretāre, izglītības metodiķei Austra Kurkinaite.

Karjeras dienā no LSPA piedalījās arī 3.kursa studenti  - Augusts Blekte (kvalifikācijas - vieglatlētikas treneris un sporta skolotājs ), Mārtiņš  Indriksons (slēpošanas treneris un rekreācijas speciālists), Alīna  Mihailova  (mākslas vingrošanas trenere un rekreācijas speciāliste), kā arī 4.kursa students Artūrs  Kalniņš (airēšanas treneris un vadītājs  sporta jomā), 2.kursa studente Una Strazdiņa  (Fizioterapeite), Akadēmijas doktorants un lektors Agris  Liepa (Fizioterapeits).

Madonas Valsts ģimnāzijā norāda, ka pēdējos pāris gados lielai daļai topošo studentu profesijas izvēlē noteicošās ir turpmākās darba iespējas un sagaidāmais atalgojums, tāpēc aizvien populārāka audzēkņu vidū kļūst Banku augstskola, Jūras akadēmija un farmaceita specialitāte. „Viņi redz to reālo tirgus situāciju, prot salīdzināt vidējo atalgojumu šajā nozarē ar citām nozarēm, un tas produkts, ko viņi iegūst šajās programmās, viņus laikam apmierina,” pieļauj Banku augstskolas prakses vadītājs Ilmārs Pilinieks.

Diemžēl skolotāju zemais atalgojums ir jau radījis savu iespaidu arī uz jauniešiem. Ģimnāzijā lēš, ka no teju simt absolventiem katru gadu skolotāja profesiju izvēlas vien pāris audzēkņu. 

Autori: Vidzemes televīzija

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv