Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA SPECIĀLISTI PIEDALĀS DISKUSIJĀ PAR MŪŽIZGLĪTĪBAS AKTUALITĀTĒM AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ
LSPA SPECIĀLISTI PIEDALĀS DISKUSIJĀ PAR MŪŽIZGLĪTĪBAS AKTUALITĀTĒM AUGSTĀKAJĀ IZGLĪTĪBĀ Drukāt
Pirmdiena, 10 novembris 2014 15:34

lakma logo 0Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācija (LAKMA) 21.novembrī,  Rīgas Stradiņa universitātes Medicīniskās izglītības tehnoloģiju centrā, organizē konferenci, lai kopīgi atklātu, kāda ir augstskolu loma un vieta mūžizglītības procesu realizēšanā.

Augstskolu vadībai un darbiniekiem, kuri strādā mūžizglītības jomā, ikdienā nākas saskarties ar dažādām problēmām - nekonsekvence terminoloģijas lietošanā, jautājumos - kuram un kādi mūžizglītības pasākumi jārealizē un kas atbildēs par apgūto zināšanu kvalitāti utt. LAKMA biedri ir pārliecināti, ka viens no mūžizglītības posmiem jārealizē tieši augstskolām - iesaistot augstskolu mācībspēkus, izmantojot augstskolu infrastruktūru, uzkrāto pieredzi, bibliotēku resursus.

Konference "Augstākās izglītības loma mūžizglītības realizēšanā Latvijā" ir viens no pirmajiem soļiem LAKMA pieredzes apmaiņā starp dažādiem sociālajiem partneriem un sadarbības tīkla veidošanā. Konferencē piedalīsies pārstāvji no augstākās izglītības, pašvaldībām, uzņēmējiem un darba devējiem, kā arī valsts institūcijām - Izglītības un zinātnes ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras.

Asociācijā, kas dibināta 2013.gadā, apvienojušās 10 Latvijas valsts augstskolas, kas realizē mūžizglītības programmas. Tās mērķis ir atbalstīt izglītību Latvijā, veicinot mūžizglītības jomas attīstību augstskolās un koledžās. LAKMA biedri ir Daugavpils Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola.

Informāciju sagatavoja:
Lana Janmere, LLU

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv