Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA FIZIOTERAPEITI TESTĒ PROJEKTA„SPORTO VISAS KLASE” SKOLĒNUS
LSPA FIZIOTERAPEITI TESTĒ PROJEKTA„SPORTO VISAS KLASE” SKOLĒNUS Drukāt
Sestdiena, 08 novembris 2014 08:21

545c968f0ad37 28406906677.novembrī Zemgales Olimpiskajā centrā (Jelgava) Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti un pasniedzēji veica Olimpiskās klases – Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klases, skolēnu testus un noskaidroja, vai viņi attīstījušies atbilstoši vecuma normām. Tādas pašas pārbaudes veiks maijā, lai redzētu, vai skolēniem bijusi izaugsme.

Testus atlasīja un pielāgoja, un pārbaužu metodiku izstrādāja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Akadēmijas vieslektors Andris Šnēvelis skaidro, ka pārbaudījumus var sadalīt divās blokos: pirmais ļauj novērtēt skolēnu fizisko sagatavotību, otrais – pārbaudīt muskuļu funkcionalitāti. «Lai pārbaudītu skolēnu fizisko sagatavotību, skolēni tiek nosvērti un nomērīti, pārbaudām līdzsvaru, lokanību, lai saprastu, vai bērni attīstījušies atbilstoši sava vecuma normām. Savukārt muskuļu funkcionalitāte ir būtiska, jo muskuļu darbs ietekmē stāju. Ja stāja ir slikta, var veidoties asimetrija, ka savukārt var izraisīt sāpes,» skaidro A.Šnēvelis.

Jāuzsver, ka pareiza stāja ir viens no Latvijas Olimpiskās komitejas īstenotā projekta «Sporto visa klase» galvenajiem mērķiem. «Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā ir svarīgi, lai būtu pietiekami daudz fizisko aktivitāšu. Projekta mērķis ir pārbaudīt, vai ar sporta nodarbībām skolās pietiek, lai skolēniem veidotos pareiza stāja un vai var panākt progresu viņu fiziskajā attīstībā,» tā LSPA pārstāvis.

Salīdzināšanai testēta tiks vēl viena 4. vidusskolas 3. klase, kuras skolēniem ir divas sporta stundas nedēļā. Savukārt projektā iesaistītajai Olimpiskajai klasei nedēļā ir piecas nodarbības – divas mācību programmā paredzētās sporta stundas, viena peldēšanas nodarbība, viena futbola nodarbība un viena nodarbība ar vingrinājumiem vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai.

Apskatīt fotogaleriju

Jelgavas Vēstnesis http://www.jelgavasvestnesis.lv

Teksts: Ilze Knusle-Jankevica
Foto: Krišjānis Grantiņš 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv