Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes "VEF RĪGA" SADARBOSIES AR LSPA
"VEF RĪGA" SADARBOSIES AR LSPA Drukāt
Trešdiena, 05 novembris 2014 14:25

VEF logoLai nodrošinātu basketbola kluba „VEF Rīga” komandas dalībnieku vispārējo fizisko sagatavošanu un traumu riska mazināšanu spēļu sezonas laikā, "VEF Rīga" uzsācis sadarbību ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) speciālistiem, īpaši ar Akadēmijas Funkcionālās diagnostikas un fizisko īpašību pētniecības laboratorijas speciālistu komandu.

Pieredzējuši LSPA pētnieki palīdz komandas basketbolistiem nostiprināt fiziskās darba spējas un uzlabot rezultātus, veicot sportistu individuālo testēšanu funkcionālo traucējumu novēršanā, diagnostikai izmantojot muskuļu pārbaudi dažādos darba režīmos. Tā tika veikta pirmssezonā un pēcsezonā, lai novērtētu uzlabojumus un izstrādātu turpmāko treniņu plānu komandai, kā arī nodrošinātu gūto traumu rehabilitāciju. Vēl sadarbības ietvaros basketbolisti veiks dažādas pētnieciskās un novērojumu procedūras, lai saprastu katra basketbolista stiprās un attīstāmās puses.

VEF komandas sportistus konsultē Funkcionālās diagnostikas un fizisko īpašību pētniecības laboratorijas profesors Leonīds Čupriks.

LSPA rektors, profesors Jānis Žīdens: “Šāds atbalsts „VEF Rīga” sportistu treniņu procesam ir laba sadarbības forma starp sporta zinātniekiem un praktiķiem, ko veiksmīgi izmanto arī citās valstīs. LSPA speciālisti no sirds priecājas, ka var likt lietā gadiem ilgi krātās profesionālās zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu mūsu sportistiem gūt panākumus sacensībās.”

Basketbola kluba „VEF Rīga” galvenais treneris Nikolajs Mazurs: „LSPA speciālistu atbalsts komandas treniņu procesam ir labs veids, kā saglabāt un uzlabot komandas spēlētāju fizisko formu sezonas garumā. Turklāt jau tagad jūtams, ka sadarbība ar LSPA speciālistiem ļauj basketbolistiem drošāk izvērtēt savas fiziskās spējas, lai augtu un uzlabotu savu meistarību.”

"VEF Rīga" fiziskās sagatavotības treneris, LSPA lektors Jānis Petronis: “Latvijas profesionālajos sporta klubos līdz šim pienācīgā apjomā nav tikušas izmantotas sporta zinātnē piedāvātās iespējas. Ar "VEF Rīga" to mēģināsim labot, veidojot sadarbību ar LSPA, un izmantojot tās rīcībā esošo materiāli tehnisko bāzi. Veiksmīga kluba sadarbība ar LSPA profesionāļiem ir sekmējusi jau pirmssezonas sagatavošanas cikla efektivitāti. Plānojam veikt precīzu slodžu monitoringu un vispārējo fizisko sagatavotību sacensību režīmā, jo tās ir efektīvas metodes sportistu sagatavotības uzlabošanā un savainojumu novēršanā, kā arī ir profilaktiskas.”

Prieks, ka ir iespēja izmantot šādu unikālu un inovatīvu risinājumu, kur galvenie ieguvēji būs "VEF Rīga" spēlētāji un viņu veselība. Savukārt plānveidīgā treniņu procesa vērtētāji būs skatītāji, kurus ar savu sniegumu priecēs labi sagatavoti spēlētāji.”

Foto: LSPA profesors Leonīds Čupriks veic testēšanu VEF Rīga spēlētājam, Latvijas valstsvienības uzbrucējam Jānim Timmam.

Timma Janis 2014

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

„VEF Rīga” direktore Laila Spaliņa,  29777087

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv