Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA KĻŪST PAR LATVIJAS UNIVERSIĀDES ČEMPIONIEM SMAGĀ REGBIJS-7 TURNĪRĀ
LSPA KĻŪST PAR LATVIJAS UNIVERSIĀDES ČEMPIONIEM SMAGĀ REGBIJS-7 TURNĪRĀ Drukāt
Svētdiena, 26 oktobris 2014 23:23

Regbijs 2014

Sestdien - 25.oktobrī, trešajā Latvijas Universiādes turnīrā regbijs-7, kas notika Rīgas Tehniskās koledžas stadionā, LSPA vīru komanda izcīnīja 1.vietu un čempionu titulu 5 augstskolu konkurencē. Taču par šī augstskolu turnīra absolūtajiem uzvarētājiem kļuva Svētā Andreja vārdā nosauktās Gruzijas Patriarhāta universitātes (SANGU) regbisti.

Finālā SANGU ar 26:5 uzvarēja LSPA. Universiādē 2.vietu ieguva RTK, kas ar 20:10 apspēlēja LLU, bet 4.vietu – RTU pēc uzvaras pār LU.

Kā pastāstīja LSPA komandas dalībnieks Jānis Diedišķis, mūsu komanda grupas spēlēs ar 38:0 uzvarēja RTU un ar 10:0 zaudēja komandai no Gruzijas. Pusfinālā tika spēlēts  pret spēcīgo un principiālo konkurenti LLU: „Ar 20:0 uzvarējām, bet bez asumiem arī neiztikām. Viens no LLU spēlētājiem dabūja sarkano kartīti. Taču uzvara pār LLU garantēja mums čempionu titulu Universiādē, bet ne turnīrā.”

„Finālā atkal tikāmies ar SANGU regbistiem, kurā pirmais puslaiks beidzās priekšlaicīgi, jo karstasinīgie gruzīni spēlēja netīri un kādā epizodē iesita pa seju mūsu spēlējošajam trenerim Kasparam Jakušam, kā rezultātā viņam salauza degunu.  Tiesnesis pieņēma lēmumu spēli turpināt, piešķirot sarkano kartīti vainīgajam spēlētājam. Parasti šādās situācijās spēle tiek beigta, fiksējot neizšķirtu vai piešķirot tehnisko uzvaru cietušajai komandai. Tobrīd rezultāts bija 5:5, bet spēli zaudējām ar 29:5, jo nenoliedzami jutāmies sarūgtināti par šādu tiesneša lēmumu. Tas traucēja tālākajai spēlei,” pastāstīja Diedišķis.

„Latvijas regbija spēlētāji nav raduši kauties laukumā. Savukārt Gruzijas regbijā ir tradīcija - izkauties. Saskrējāmies jau grupas spēlē, bet iztika bez traumām un noraidījumiem.  Jau šovasar - SELL studentu spēlēs, regbijs pret šo komandu bija smags kautiņu dēļ.  Pēc spēlēm vienmēr notiek atvainošanās, bet tas nemazina zaudējuma rūgtumu netīrā spēlē,”  atzina Diedišķis.

LSPA regbijs-7 vīru komanda: Daniels Garančs 3.1, Ditrihs Gailis 1.2, Dāvis Bajārs 4.8, Kristiāns Avotiņš 5.2, Kaspars Jakušs 2014.gada absolvents, Jānis Diedišķis 3.2, Ilja Stolbovs 2.3, Gvido Zaļmežs 1.2, Atis Sporāns 2014.gada absolvents, Raitis Māsāns 2014.gada absolvents, Toms Asejevs 2.1.

Nākamais turnīrs studentu komandām notiks nākamā gada aprīlī – Augstskolu kausa izcīņa.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

Foto: Juris Bērziņš-Soms, žurnāls "Sports"

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv