STIPENDIJĀM STUDIJĀM NORVĒĢIJĀ, ISLANDĒ UN LIHTENŠTEINĀ PIEEJAMI 1,04 MILJONI EIRO Drukāt
Trešdiena, 22 oktobris 2014 08:27

IZM Logo Lai veicinātu sadarbības veidošanu starp augstskolām un palielinātu studējošo un akadēmiskā personāla mobilitāti starp Latviju, Islandi, Norvēģiju un Lihtenšteinu, valdība apstiprinājusi mobilitātes stipendiju projektu īstenošanas nosacījumus.

Atklātais projektu konkurss tiks izsludināts novembra sākumā, uzreiz pēc 21.oktobrī apstiprināto Ministru kabineta (MK) noteikumu stāšanās spēkā.

Šim mērķim kopumā ir pieejams finansējums vairāk nekā viena miljona eiro apmērā, ko veido Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinasējums gandrīz 483 000 eiro apmērā, Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums 457 600 eiro apmērā un Latvijas valsts budžeta līdzfinansējums 104 500 eiro apmērā. Apstiprināto projektu kopējās attiecināmās izmaksas pilnībā tiks segtas no šī finansējuma.

Apstiprinātie MK noteikumi paredz, ka atklātajā konkursā projektus varēs iesniegt gan valsts, gan privātās akreditētās Latvijas augstskolas, kurām ir derīga Eiropas Komisijas piešķirtā Erasmus Augstākās izglītības harta un kuru ilgtermiņa stratēģiskās attīstības dokumentos ir plānota starptautiskā mobilitāte. Augstskolas var iesniegt vienu projekta iesniegumu par katru augstākās izglītības iestādē īstenoto studiju virzienu.

Galvenais nosacījums projekta iesniegšanai ir partnerības līguma esamība ar vismaz vienu valsts atzītu augstākās izglītības iestādi Norvēģijā, Islandē vai Lihtenšteinā. Līdz ar to augstskolas un koledžas varēs piedāvāt iespēju studentiem un mācībspēkiem pilnveidot zināšanas vai pieredzes apmaiņas nolūkos doties uz kādu augstskolu Norvēģijā, Islandē vai Lihtenšteinā. Savukārt studējošajiem un akadēmiskajam personālam no minētajām valstīm būs iespēja pilnveidot zināšanas vai pieredzes apmaiņas nolūkos noteiktu laiku pilnveidoties Latvijas augstskolās.

Noteikumi paredz doktorantūras, maģistrantūras, bakalaura un profesionālo studiju programmās studējošajiem trīs līdz vienpadsmit mēnešus ilgu mobilitātes periodu, kura laikā tiek izmaksāta stipendija 1200 eiro mēnesī, iekļaujot tajā ceļa, apdrošināšanas un uzturēšanās izdevumus. Tāpat studējošajiem tiks segta studiju maksa līdz 1000 eiro vienai personai. Savukārt mobilitātei no Norvēģijas, Islandes vai Lihtenšteinas uz Latviju ir paredzēta stipendija 800 eiro mēnesī.

Akadēmiskais personāls varēs doties vienu līdz sešas nedēļas ilgā apmaiņā starp Latvijas un Norvēģijas, Islandes vai Lihtenšteinas augstākās izglītības iestādēm, un tās laikā mācībspēkiem tiks izmaksāta mobilitātes stipendija 1600 līdz 3000 eiro apmērā, atkarībā no nedēļu skaita mobilitātes periodā.

Apstiprinātie MK noteikumi nosaka arī kompetences sadalījumu un sadarbības kārtību starp IZM un Valsts izglītības attīstības aģentūru aktivitātes īstenošanā. Tāpat konkursa nolikumā ir definētas prasības projektu iesniedzējiem un projektu vērtēšanas kritēriji.

Ar noteikumu projektu "Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas "Pētniecība un stipendijas" aktivitātes "Stipendijas" projektu iesniegumu atklāta konkursa nolikums un īstenošanas nosacījumi" var iepazīties MK mājaslapā: http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40336796&mode=mk&date=2014-10-21

 

Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
67047834, 67047893, 67047804

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv