Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SASNIEGUSI LIELĀKO STUDENTU SKAITU PĒDĒJO 4 GADU LAIKĀ
LSPA SASNIEGUSI LIELĀKO STUDENTU SKAITU PĒDĒJO 4 GADU LAIKĀ Drukāt
Otrdiena, 21 oktobris 2014 11:12

LSPA logo newsLai arī Latvijā pēdējos gados studentu skaits samazinās, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) šajā studiju gadā sasniegts lielākais studējošo skaits pēdējo četru gadu laikā. Šobrīd LSPA  studē 1343 studenti, kas ir par 65 studentiem vairāk nekā pērn.

Savukārt 2012.gadā Sporta akadēmijā studēja 1249 studenti, bet 2011.gadā 1301 students.

Šogad LSPA audzis arī jaunuzņemto studentu skaits. Studijas Akadēmijā uzsākuši 491 jaunais students, no kuriem 189 studē par valsts budžeta līdzekļiem, bet 302 savas studijas apmaksā paši. 2013.gadā LSPA studijas sāka 483 studenti, 2012.gadā 398 studenti, bet 2011.gadā 393 studenti.

„Esam gandarīti, ka iepriekšējo gadu līmenī saglabājusies un pat pieaugusi interese par studiju programmu „Sporta zinātne”, kurā profesionālā līmenī tiek sagatavoti jaunie sporta speciālisti - skolotāji, vadītāji sporta jomā un treneri vairāk nekā 50 sporta veidos,” atzīst LSPA rektors , profesors Jānis Žīdens.

Rektors arī norāda, ka lielākais studentu skaita pieaugums pēdējo gadu laikā bijis profesionālajā augstākās izglītības studiju programmā „Fizioterapija”: „Šajā studiju programmā studentu skaits ir trīskāršojies, neraugoties uz to, ka studijas fizioterapijā piedāvājam tikai par maksu.”

Rektors arī atzīmē, ka šogad LSPA pirmo reizi Baltijā uzsākusi sporta fizioterapeitu sagatavošanu akadēmiskā līmenī maģistra programmā „Veselības aprūpes speciālists sportā”, kuras absolventi iegūst profesionālo kvalifikāciju - sporta fizioterapeits vai pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā: „Arī šī programma kļūst arvien populārākas jauno studentu vidū un raisa interesi profesionālo fizioterapeitu vidū. ”

LSPA īsteno studiju programmas divos studiju virzienos – "Izglītība, pedagoģija un sports" un „Veselības aprūpe”.

Informācija sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv