Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes VAIRĀK NEKĀ 20 LSPA PĀRSTĀVJI APMEKLĒ 20. EIROPAS FAIR PLAY KUSTĪBAS KONGRESU RĪGĀ
VAIRĀK NEKĀ 20 LSPA PĀRSTĀVJI APMEKLĒ 20. EIROPAS FAIR PLAY KUSTĪBAS KONGRESU RĪGĀ Drukāt
Piektdiena, 10 oktobris 2014 10:49

Klavina kongresa studenti 2014Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pārstāvji no 9. – 10.oktobrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā piedalījās XX Eiropas FAIR PLAY kustības kongresā, lai uzzinātu aktuālāko informāciju par godīgas spēles principiem sportā. Šogad kongresa tēma ir “Godīgas Spēles vērtības – tilts starp sportu un kultūru Eiropā bez diskriminācijas”.

LSPA zinātņu prorektors, minētā kongresa zinātniskais un satura vadītājs, profesors Juris Grants atzīst, ka šis ir kongress, kas sniedz daudzpusīgu ieskatu Godīgas spēles principos: „Lieliska iespēja saprast, kur mēs esam Godīgas spēles principu ievērošanā attiecībā pret citām valstīm Eiropā un pasaulē, kādas ir starptautiskās Fair Play tendences un kādi secinājumi un labās prakses piemēri šobrīd ir citām Eiropas valstīm attiecībā uz sporta ētikas stratēģijām un vispārpieņemtiem Godīgas spēles pamatprincipiem un to iedzīvināšanu sportā. Tikpat svarīgs ir arī cilvēciskais aspekts - dzirdēt personības, no kurām iedvesmoties, kurām ir sava ideja, kuri ir pietiekoši drosmīgi un aizrautīgi, lai īstenotu to, ko iecerējuši".

Juris Grants kongresā uzstājas arī ar priekšlasījumu, kurā sniedza vispārēju ieskatu pētījumā par duālās karjeras iespējām augstas klases sportistiem Latvijā.

Eiropas Fair Play kongresā uzstājās arī LSPA profesore Aija Kļaviņa, profesore Agita Ābele un docente Antra Gulbe.

Profesore A.Kļaviņa ar kongresa dalībniekiem dalījās savā redzējumā par pielāgoto fizisko aktivitāšu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti Eiropā. Savukārt, docente A.Gulbe klātesošos informēja par LSPA studentu – topošo sporta speciālistu, uzskatiem par Godīgas spēles principu ievērošanu sportā.

Kongresu rīkoja Latvijas Olimpiešu klubs sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Latvijas Paralimpisko komiteju un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Kongresa īpašie viesi un galvenie runātāji bija Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents Sir Philip Craven, Starptautiskās sporta preses asociācijas prezidents Gianni Merlo, Eiropas Sporta Mediju savienības prezidents Ioannis Daras, kā arī vairāki Latvijas sporta profesionāļi. Runātāji dalījās ar savu unikālo pieredzi un aktualitātēm tādās piedāvātajās kongresa apakštēmās kā godīga attieksme pret sportistiem ar ierobežotām spējām, taisnīgums vides un sporta infrastruktūrā, godīga komunikācija sportā, kā arī taisnīgums sporta darba tirgū Eiropā.

Projektu atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas dome un Eiropas Olimpiskās komitejas Solidaritātes fonds.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv