Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA REKTORS JĀNIS ŽĪDENS KAZAHSTĀNĀ APSPRIEDIS SPORTA ZINĀTNES AKTUALITĀTES AR 54 AUGSTSKOLU REKTORIEM
LSPA REKTORS JĀNIS ŽĪDENS KAZAHSTĀNĀ APSPRIEDIS SPORTA ZINĀTNES AKTUALITĀTES AR 54 AUGSTSKOLU REKTORIEM Drukāt
Otrdiena, 07 oktobris 2014 13:12

Janis Zidens 2014No 1 līdz 4.oktobrim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors, profesors Jānis Žīdens piedalījās Starptautiskās Fiziskās kultūras un sporta universitāšu asociācijas dalībnieku kopsapulcē un asociācijas organizētajā  18. Starptautiskajā zinātnes kongresā  „Olimpiskais sports un sports visiem”, kas risinājās Kazahstānas galvaspilsētā Alma-Ati.

„Galvenokārt, Kazahstānu apmeklēju, lai kopā ar vēl 54 pasaules valstu sporta augstskolu rektoriem  piedalītos Starptautiskās Fiziskās kultūras un sporta universitāšu asociācijas dalībnieku kopsapulcē, kurā tika apspriesti sporta augstskolām būtiski jautājumi, kas saistīti ar augstskolu akreditācijas un atzīšanas iespējām starptautiskā līmenī, kā arī ar starptautiska sporta zinātnes žurnāla izdošanu un iekļaušanu starptautiski lielākajās zinātnisko izdevumu datu bāzēs – SCOPUS un Web of Science,” pastāstīja Akadēmijas rektors J.Žīdens.

Savukārt 18. Starptautiskajā zinātnes kongresā  „Olimpiskais sports un sports visiem” vairāk sporta vadītāji, augstskolu rektori, zinātnieki un pedagogi apmainījās ar pētnieciskā un praktiskā darba pieredzi un viedokļiem par bērnu un jaunatnes sportu, apsprieda jaunākās un mūsdienīgākās sporta menedžeru apmācības metodes, kā arī pārrunāja sportistu treniņu metodikas aktualitātes sporta medicīnā, zinātnē, pedagoģijā un psiholoģijā.

Kongresā piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieki no 50 pasaules valstu sporta augstskolām.

Starptautiskajam zinātnes kongresam  „Olimpiskais sports un sports visiem” ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas patronāža. To rīko Starptautiskās Fiziskās kultūras un sporta universitāšu asociācija, kura šogad Kongresu bija uzticējusi organizēt Kazahstānas sporta un tūrisma akadēmijai par godu tās 70. pastāvēšanas gadadienai.

2013.gadā starptautiskais zinātnes kongress notika Fiziskās izglītības un sporta Universitātē Pekinā (Ķīnas Tautas Republika), kurā tika analizēts kā digitālā laikmeta paaudzi piesaistīt aktīvam un sportiskam dzīves veidam, lai palīdzētu jauniem cilvēkiem izprast sporta nozīmīgumu viņu  dzīves kvalitātes nodrošināšanā.

LSPA rektora līdzdalību Kongresā un uzturēšanās izmaksas apmaksāja Kongresa organizētāji.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv