Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PIRMAJĀ DIENĀ STUDIJĀM LSPA REĢISTRĒJUŠIES 53 REFLEKTANTI
PIRMAJĀ DIENĀ STUDIJĀM LSPA REĢISTRĒJUŠIES 53 REFLEKTANTI Drukāt
Pirmdiena, 14 jūlijs 2014 17:57

IMG 1401

Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pirmajā studiju pieteikumu reģistrācijas dienā, 14.jūlijā, studijām pieteikušies 53 studētgribētāji, informē LSPA Uzņemšanas komisijas atbildīgā sekretāre Austra Kurkinaite, kura vienlaicīgi atzīst, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem dokumentu iesniegšanas aktivitāte nav mazinājusies.

Reģistrācija pilna laika klātienes studijām bakalaura programmās – „Sporta zinātne” un „Fizioterapija” ar specializāciju sporta jomā notiks līdz 25. jūlijam LSPA centrālajā ēkā Rīgā, Brīvības gatvē 333, darbdienās no plkst. 10:00 līdz 16:00, līdzi ņemot uzņemšanai nepieciešamos dokumentus. Par dokumentu noformēšanu un reģistrāciju studijām jāmaksā – 21 Euro.

Emils Roberts Glizde„Jau no 8.klases zināju, ka studēšu Sporta akadēmijā. Pats ar sportu nodarbojos 8 gadus, un nākotnē gribētu strādāt par smagatlētikas vai svarcelšanas treneri, kvalificēšos arī kā sporta skolotājs,” stāsta viens no pirmajiem dokumentu iesniedzējiem Akadēmijā Emīls Roberts Glīzde no Ogres.

 

 

 

Gita BabreSavukārt Gita Babre no Ādažiem vēlas studēt fizioterapiju ar specializāciju sporta jomā: „Man pašai ļoti patīk sports, arī kā fizioterapeite gribu strādāt ar sportistiem un piedalīties viņu rehabilitācijas procesā. Darbs slimnīcā man nešķiet tik vilinošs. Esmu no Ādažiem un Akadēmija ir tuvu mājām, tas arī ir viens no faktoriem, kāpēc izvēlējos studijas LSPA.”

 

 

 

Kā pastāstīja Austra Kurkinaite, reflektantu interese par studiju programmām "Sporta zinātne" un "Fizioterapija" ir proporcionāli līdzīga. Līdz pirmdienas vakaram studijām "Sporta zinātnē" saņemti 27 reflektantu pieteikumi, bet "Fizioterapijā" 26 pieteikumi.

Liela motivācija jauniešiem uzsākt studijas programmā "Sporta zinātne" ir piedāvātajai iespējai studēt par valsts budžeta līdzekļiem. Šogad programmā ir 130 valsts apmaksātas budžeta vietas. No četrām "Sporta zinātnē" piedāvātajām kvalifikācijām  studētgribētāju vidū īpaši populāras ir sporta veida vecākā trenera un vadītāja sporta jomā kvalifikācijas, tām seko sporta skolotāji un rekreācijas speciālisti.

Savukārt bakalaura studiju programma "Fizioterapija" studētgribētājiem ir pieejama tikai par maksu. Tomēr šī specialitāte jauniešu vidū kļūst arvien pieprasītāka un studiju maksa LSPA ir zemāka nekā citās Latvijas augstskolās.

Uzņemšanas komisijas statistikas rādītāji arī liecina, ka šobrīd lielākais reflektantu skaits ir no Rīgas, tai seko Tukums, Ventspils, Salaspils, Jelgava un Cēsis.

Papildus informācija par jauno studentu uzņemšanu un dokumentu iesniegšanu pamatstudijām atrodama: www.uznemsana.lspa.lv . Uzņemšanas rezultāti būs zināmi 30.jūlijā.

„Sporta zinātnes” studiju programmas aptver vairāk nekā 50 sporta veidus un to mācīšanas metodikas apguvi. Turklāt, pabeidzot četru gadu bakalaura studijas „Sporta zinātnē”, tiek iegūtas uzreiz divas specialitātes. Piemēram, sporta skolotājs un treneris vai sporta skolotājs un menedžeris, vai rekreācijas (fizisko, garīgo un emocionālo spēju atjaunošana brīvajā laikā) speciālists un treneris. Iespējamas arī citas kvalifikāciju kombinācijas.

Kā atsevišķa bakalaura studiju programma tiek piedāvāta „Fizioterapija”, kurā  absolventi iegūst profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpē ar kvalifikāciju „Fizioterapeits” ar specializāciju sporta jomā. Šī profesija Latvijā vēl ir salīdzinoši jauna, bet kļūst gadu no gada pieprasītāka. Tāpēc Akadēmija nopietni strādā pie programmas pilnveides un studiju virziena tālākas attīstības.

Atgādinām, ka 2013.gada jūnijā Izglītības un zinātnes ministrijas Studiju akreditācijas komisija akreditēja visus LSPA studiju virzienus. Līdz ar to esošie un topošie LSPA studenti, absolvējot Akadēmiju, garantēti saņems valsts un starptautiski atzītus augstākās izglītības diplomus.

LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv