Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 1964.GADA LSPA ABSOLVENTI TIEKAS PĒC 50 GADIEM
1964.GADA LSPA ABSOLVENTI TIEKAS PĒC 50 GADIEM Drukāt
Pirmdiena, 30 jūnijs 2014 18:41

DSC02260

Iepriekšējās nedēļas nogalē - 27.jūnijā, Tīnūžos pulcējās vairāk nekā 30 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 1964.gada absolventi, kuri draudzīgā atmosfērā atzīmēja LSPA, tolaik Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūta, absolvēšanas 50.gadadienu.

1964.gadā Akadēmiju absolvēja un salidojumā piedalījās ilggadējs LSPA rektors, profesors  Uldis Grāvītis, LSPA  emeritētais  profesors un ilggadējs neklātienes nodaļas dekāns Tālivaldis Jēkabsons, savulaik LSPA zinātņu prorektors Andris Konrāds, ar izcilību Akadēmiju beigušie bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” lēkšanas uz batuta un peldētapmācības treneris Zigfrīds Jānis Dakteris un IZM Izglītības satura un eksaminācijas centra sporta speciāliste Līvija Kurzemniece, kā arī viena no zināmākajām 60.gadu ātrslidotājām, gastroenteroloģe Ārija Gulīte, Latvijas politiķa Anatolija Gorbunova palīgs Leonards Tutāns, ilggadējs Sporta pārvaldes priekšnieks Juris Čakars, ilggadējs Naturalizācijas pārvaldes (NP) priekšnieka vietnieks pilsonības jautājumos Jānis Kahanovičs un daudzi citi.

1964.gadā Akadēmiju absolvēja arī LSPA profesors Viesturs Krauksts, slavenā latviešu ātrslidotāja Lāsma Kauniste, latviešu hokejists un hokeja treneris Harijs Vītoliņš, kura tēvs un dēls arī ir hokejisti, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Gunārs Peide un uzņēmējs atjaunojamo energoresursu jomā Jevgenijs Kisiels.

Kā pastāstīja 1964.gada LSPA absolvents, LSPA profesors Uldis Grāvītis: „Pirms 50 gadiem Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūta dienas nodaļu  absolvēja 72 tolaik jaunie fiziskās kultūras un sporta pasniedzēji. Kopš tā laika vismaz reizi desmit gados tiekamies un baudām atkalredzēšanās prieku.”

„Bijām plānojuši, ka Tīnūžos ieradīsies 45 mūsu studiju biedri, bet dažādu iemeslu dēļ atbrauca 31 studiju laika kolēģis. Akadēmijas vārdā  pateicos  visiem, kuri aktīvi piedalījās mūsu kopīgo svētku organizēšanā un  šīs jubilejas svinību norisē,” teica profesors U.Grāvītis.

Uz tikšanos jau pavisam drīz citos LSPA organizētajos pasākumos!

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv