Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA UZVAR LATVIJAS XXIV UNIVERSIĀDES KOPVĒRTĒJUMĀ
LSPA UZVAR LATVIJAS XXIV UNIVERSIĀDES KOPVĒRTĒJUMĀ Drukāt
Ceturtdiena, 05 jūnijs 2014 16:30

LSPA Universiades uzvaretaji

4.junijā Latvijas Augstskolu sporta savienības valdes priekšsēdētāja Agita Ābele Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vadībai  svinīgi pasniedza Latvijas Universiādes ceļojošos kausus, kā gada sportiskākajai augstskolai Latvijā, jo LSPA šajā studiju gadā izcīnījusi 1.vietu Latvijas XXIV Universiādes kopvērtējumā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.  

Saņemot Universiādes apbalvojumus, LSPA studiju prorektore, asoc.profesore Andra Fernāte pauda milzīgu gandarījumu par Akadēmijas studentu un viņu treneru gūtajiem panākumiem un norādīja, ka: „Izcīnītā uzvara nozīmīgākajās studentu sporta sacensībās Latvijā ir praktisks apliecinājums vienam no mūsu augstskolas darba mērķiem - mācīt studentus uzvarēt!”

Latvijas XXIV Universiādes sacensībās startēja vairāk nekā 3000 Latvijas studenti no 27 Latvijas augstskolām, kas sacentās 25 dažādos sporta veidos vīriešu un sieviešu komandu konkurencē.

Universiādes kopvērtējumā vīriešiem LSPA sportisti izcīnīja 1.vietu ļoti sīvā konkurencē ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), kur LSPA kopvērtējumā ieguva 155 punktus, bet RTU par trīs punktiem mazāk  - 152 punktus. 3.vietu ar 132 punktiem ieguva Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) puiši.  LSPA studentu komanda Universiādē izcīnīja septiņas zelta medaļas, astoņas sudraba un divas bronzas medaļas.

Latvijas augstskolu puiši, studiju gada ietvaros, startēja 25 sporta veidu sacensībās, no kurām Universiādes kopvērtējumā tika iekļautas 13 sacensības, bet 12, mazā dalībnieku skaita dēļ, netika vērtētas kopvērtējumā.

Savukārt Universiādes kopvērtējumā sievietēm LSPA meitenes izcīnīja pārliecinošu uzvaru, iegūstot 113 punktus. Otrajā vietā ierindojās LLU studentes ar 100 punktiem un 3.vietā RTU ar 82 punktiem. LSPA meiteņu komanda šajās sacensībās izcīnīja sešas zelta medaļas, divas sudraba un trīs bronzas medaļas.

18 augstskolu studējošās dāmas startēja 14 sporta veidu sacensībās, no kurām 9 tika vērtētas Latvijas Universiādes kopvērtējumā, bet 5 bija sacensības bez kopvērtējuma punktiem.

Iepriekšējā studiju gadā LSPA Universiādes kopvērtējumā sievietēm izcīnīja 3.vietu, bet vīriešiem 2.vietu.

Latvijas Universiāde ir vienīgās Latvijas studentu kompleksās sporta sacensības, kas notiek studiju gada garumā starp Latvijas augstskolām. Sacensības rīko Latvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar Latvijas sporta veidu federācijām un augstskolu sporta dzīves vadītājiem.

Universiades kausi 2014Latvijas XXIV Universiāde kopvērtējumā.

Sievietēm:
1. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija – 113 punkti
2. Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 100 punkti
3. Latvijas Universitāte – 82 punkti
4. Daugavpils Universitāte – 74 punkti
5. Rīgas Stradiņa universitāte – 67 punkti
6. Rīgas Tehniskā universitāte – 66 punkti

Vīriešiem:
1. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija – 155 punkti
2. Rīgas Tehniskā universitāte – 152 punkti
3. Latvijas Lauksaimniecības universitāte – 132 punkti
4. Latvijas Universitāte – 123 punkti
5. Rīgas Stradiņa universitāte – 88 punkti
6. Daugavpils Universitāte – 77 punkti

Universiādes kopvērtējuma tabula vīriešiem: http://bit.ly/1kC7Feu
Universiādes kopvērtējums tabula sievietēm: http://bit.ly/1p1TR25

  

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv