Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LATVIJAS KAUSA 3.POSMĀ SVARBUMBU CELŠANĀ MEDAĻAS IZCĪNA VISI LSPA STARTĒJUŠIE ATLĒTI
LATVIJAS KAUSA 3.POSMĀ SVARBUMBU CELŠANĀ MEDAĻAS IZCĪNA VISI LSPA STARTĒJUŠIE ATLĒTI Drukāt
Otrdiena, 06 maijs 2014 14:46

IMG 1733 bum3. maijā Rugājos notika Latvijas kausa 3. posms svarbumbu celšanā - raušanas vingrinājumā, kurā startēja 4 LSPA studenti: Edgars Getmančuks, Ivo Liepiņš, Sandis Rjabinovs un Vera Tolstošejeva. LSPA komandu šajās sacensībās pārstāvēja arī pagājušā gada absolventi Elīna Elksnīte un Toms Jansons, bet komandas trenera funkciju pildīja Māris Lesčinskis.

Junioru vecuma grupā sieviešu konkurencē Vera Tolstošejeva startēja svara kategorijā virs 68kg un, ceļot 16kg smagu svarbumbu, raušanā uzrādīja rezultātu 60 atkārtojumi. Ar šo rezultātu Vera junioru konkurencē izcīnīja 2. vietu. Junioru grupā vīriešu konkurencē Ivo Liepiņš startēja svara kategorijā līdz 68kg, kur ceļot 24kg smagu svarbumbu raušanā uzrādīja rezultātu 113 atkārtojumi un pārliecinoši izcīnīja 1. vietu. Savukārt Sandis Rjabinovs startēja svara kategorijā līdz 95kg un, ceļot 32kg smagu svarbumbu, sasniedza  rezultātu 70 atkārtojumi, un izcīnīja arī 1. vietu. Pieaugušo vecuma grupā vīriešu konkurencē Ivo Liepiņš svara kategorijā līdz 68kg un Sandis Rjabinovs svara kategorijā līdz 95kg ar uzrādīto rezultātu junioru grupā palika 3.vietā.

Pieaugušo vecuma grupā sieviešu konkurencē negaidīti visus pārsteidz pagājušā gada LSPA absolvente Elīna Elksnīte, kura savā svara kategorijā ne tikai pārliecinoši uzvarēja, bet uzstādīja jaunu Latvijas rekordu, 16kg smagu svarbumbu fiksējot virs galvas 211 reizes! Savukārt Vera šajā vecuma grupā ar ieskaites rezultātu junioros palika 4. vietā.

Pagājuša gada LSPA absolvents Toms Jansons, startējot svara kategorijā līdz 85kg un ceļot 32kg smagu svarbumbu, sasniedza 101 atkārtojumu un izcīnīja uzvaru šajā kategorijā, bet Edgars Getmančuks, startējot svara kategorijā līdz 95kg un arī ceļot 32kg smagu svarbumbu, sasniedza 99 atkārtojumus ar ko pietika lai izcīnītu 2. vietu.

4.Latvijas kausa posms vienlaicīgi ar Baltijas čempionātu norisināsies 30.maijā, pasākuma „Rīgas Sporta Nakts 2014” ietvaros, kur notiks sacensības garajā ciklā. Darbosies arī pasākuma apmeklētāju aktivitāšu laukums, kur jebkurš no skatītājiem varēs pamēģināt un pārbaudīt savus spēkus dažādos vingrinājumos ar svarbumbām, kā arī piedalīties skatītāju konkursos. Visi laipni lūgti uz sacensībām un šo pasākumu.

LSPA smagatlētikas, boksa un cīņas katedra, un sporta klubs pateicas studentiem par startu Latvijas kausa 3.posmā svarbumbu celšanā.