Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA DĀMAS TRIUMFĒ LATVIJAS UNIVERSIĀDES ''STUDENTU BASKETBOLA TRAKUMĀ'', PUIŠIEM ŠOREIZ 5.VIETA
LSPA DĀMAS TRIUMFĒ LATVIJAS UNIVERSIĀDES ''STUDENTU BASKETBOLA TRAKUMĀ'', PUIŠIEM ŠOREIZ 5.VIETA Drukāt
Pirmdiena, 28 aprīlis 2014 14:15

Studentu trakums damas uzvaMums ir ZELTA meitenes! Par Latvijas Universiādes „Studentu basketbola trakuma” sieviešu turnīra čempionēm otro gadu pēc kārtas kļuvušas LSPA basketbolistes, finālā ar 72-63 pārspējot LU. Puišiem šoreiz turnīrs tik labi nevedās, izcīnīta 5.vieta, kas nebija komandas mērķis turnīrā.

Pusfinālā dāmām LSPA aizvadīja spēli ar RSU komandu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 68-54, kas nozīmēja, ka finālā tāpat kā pērn spēkojās LSPA un LU. Savukārt cīņu par bronzu aizvadīja RSU un DU. Bronzu izcīnīja Rīgas Stradiņa universitāte, pārliecinoši pārspējot daugavpilietes ar rezultātu 74-42.

Dāmu finālā sacentās pērnā gada čempiones LSPA un vicečempiones LU, kuras 26.aprīlī priekšsacīkstēs bija izrādījušās veiksmīgākas (56-41) par LSPA. Arī 27.aprīlī cīņu labi sāka LU, gūstot pirmos piecus spēles punktus, tomēr LSPA ar precizitāti no tālas distances rezultātu ne vien izlīdzināja, bet jau atstāja LU iedzinējos. Turpmākās minūtes ritēja punkts punktā un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu LU pārsvaru (22-21). Līdzīga spēles gaita bija arī otrā ceturkšņa sākumā, tomēr tā vidū LSPA spēja veikt izrāvienu un puslaiku jau noslēdza ar +10 (41-31). Trešo ceturtdaļu LSPA iesāka ar sešu bezatbildes punktu sēriju, tomēr tuvojoties ceturkšņa beigām laukumā pārliecinošāku sniegumu sāka demonstrēt LU, samazinot deficītu līdz 9 punktiem. LSPA treneris Andris Spunde pieprasīja minūtes pārtraukumu, bet LU starpību turpināja mazināt. Pirms pēdējām desmit minūtēm - 53-47 LSPA labā. Noslēdzošajā ceturtdaļā LU vienubrīd spēja pietuvoties 4 punktu atstatumā, taču pārņemt vadību LSPA tai neļāva, izcīnot uzvaru ar rezultātu 72-63 un arī šogad kļūstot par "Studentu basketbola trakuma" čempionēm.

Fināls dāmām:
LSPA - LU 72-63 (21-22, 20-9, 12-16, 19-16)

LSPA: Linda Sarja 16, Ilze Jākobsone 15+9AB, Annija Videniece 9, Justīne Poda 8, Andra Priedniece 8, Marita Puļļa 8, Madara Krauze 5+5RP, Kristīne Ignatjeva 3, Lelde Bērziņa, Annija Grosberga.

LU: Borodavko 16+7AB, Zeļēņina 15, Bērziņa 13, Stalidzāne 12+7AB+4RP, Jundase 3, Neilande 2, Vīnakmene 2, Audersone.

Savukārt LSPA vīru komanda turnīra pirmajā dienā – 25.aprīlī, basketbola laukumā izgāja trīs reizes, spēlēs ar abām LU komandām piedzīvojot zaudējumu, bet spēlē ar Banku augstskolu gūstot uzvaru. Turnīra otrajā dienā mūsu puiši pieveica Rēzeknes augstskolu, bet, diemžēl, divas uzvaras četrās B apakšgrupas spēlēs neļāva mūsu puišiem turpināt cīņu pusfinālā. 27.aprīlī LSPA pārliecinoši ar 74-37 uzveica Banku Augstskolu un izcīnīja 5.vietu, kas nebija komandas un trenera Jāņa Rimbenieka mērķis turnīrā.