Uz sākumu Jaunumi Studentiem MŪSU MAĢISTRANTI NŪJO JUMPRAVAS PAGASTĀ
MŪSU MAĢISTRANTI NŪJO JUMPRAVAS PAGASTĀ Drukāt
Pirmdiena, 07 aprīlis 2014 14:42

J9mŠā gada martā LSPA maģistrantūras 1.kursa rekreācijas studenti un Slēpošanas katedras asoc.profesors Ivars Kravalis Lielvārdes novada Jumpravas pagastā veica vairāk nekā 18 km garu nūjošanas pārgājienu pa Jumpravas Gaiļu takām un citām pagastā zīmīgām vietām.

Pārgājiena dalībniece Zaiga Kalniņa pastāstīja, ka pirmā pārgājiena pieturvieta bija Jumpravas vidusskola, kur dienas beigās palikt pa nakti. Pēc iekārtošanā mājīgajās skolas telpās, pārgājiena dalībnieki ķērās pie nūjām un devās uz Gaiļu takām ekskursijas vadītāja Māra Skudra vadībā, kurš iepazīstināja ar Gaiļu taku apkaimi un tajā esošajiem dabas objektiem. Viena no interesantākajām ir ,,Putnu iela" ar vairākos stāvos iekārtiem putnu būrīšiem, kurus katru gadu Gaiļu takās skolēni speciālā akcijā paši pagatavo un piestiprina pie kokiem. Mežā ir arī speciāla mācību klase, kurā notiek M.Skudras aizrautīgie stāstījumā par meža gudrībām.

Savukārt Gaiļu pagalmā tapis milzīgs kamīns, kuru rotā akmens Gailis, meža un mājas apstādījumos ir apskatāma dažādu akmeņu kolekcija. Gan pirts, gan blakus guļbūves mājas trepes veidotas no akmeņiem, kas vesti no dažādām pasaules vietām un veido skaistu pasaules mozaīku.

„Viena no Jumpravas Gaiļu takām robežojas ar Skrīveru pagastu, tāpēc sadevāmies Zosu gājienā un simboliski soļojām ar vienu kāju Jumpravā ar otru Skrīveros, bet tā kā mūsu pavadonis Māris uzskatīja, ka Jumprava ir skaistākā vieta pasaulē, atbalstot viņu, arī mums likās, ka labāk jūtamies Jumpravā,” iespaidos dalās Zaiga.

Pēc Gaiļu dabas taku izstaigāšanas studenti spēlēja slēpņošanas spēli ,,Geocaching", kas maģistrantus aizveda uz  Dzelmēm, kas atrodas 5km attālumā no Jumpravas vidusskolas. Slēpnis atradās netālu no luterāņu baznīcas kādā betona sienas dobumā. Priecīgi par atrasto slēpni, lietum līstot un vējam pūšot nūjošanas pārgājiena dalībnieki atgriezās skolā, bet vakarā atpūtās ārstnieciskajā pirtī „Azote”, kas atrodas Lielvārdē.

Nākamajā dienā pārgājiena dalībnieki ar LSPA autobusiņu atgriezās mājās.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar maģistrantūras studenti Zaigu Kalniņu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv