Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA DOCĒTĀJI NO STOKHOLMAS ATVED 3 SADARBĪBAS PROJEKTUS AR ZVIEDRIJAS AUGSTSKOLĀM
LSPA DOCĒTĀJI NO STOKHOLMAS ATVED 3 SADARBĪBAS PROJEKTUS AR ZVIEDRIJAS AUGSTSKOLĀM Drukāt
Piektdiena, 04 aprīlis 2014 19:04

Grants KravalisAprīļa pirmajās dienās LSPA Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedras profesors Juris Grants un asociētais profesors Ivars Kravalis Stokholmā pārrunājuši un vienojušies par turpmāku sadarbību ar Zviedru Sporta un veselības zinātnes skolu (Gymnastik – Och idrottshögskolan, GIH) un citām Zviedrijas augstskolām trijos ar sporta un aktīvās atpūtas jomu saistītos projektos.

Pirmā tikšanās notika ar GIH profesoru Džoniju Nilsonu (Johnny Nilson) un Dalas Sporta akadēmijas (Dala Sports Academy) profesoru Bengtu Fahlgrenu (Bengt Fahlgren). Zviedru kolēģi sagatavojuši plānu projektam „Sports un Veselība”, kurā uzaicina mūsu akadēmiju līdzdarboties. Projektā plānota sadarbība starp Baltijas jūras reģiona valstīm (A Baltic Sea Region Network and a future innovation system for sustainable growth within ”Sports and Health”, Innovation Active Life). Pārrunu dalībnieki vienojās par jomām, kurās var sadarboties.

Asoc.prof. Kravalis norāda: ”Pirmais solis šī projekta sagatavošanā ir sperts. Tas, ka mēs esam pirmie, kurus kolēģi no Zviedrijas uzrunā piedalīties šajā projektā, norāda, ka esam ieguvuši labu reputāciju viņu vērtējumā, jo sadarbība ar GIH mērāma jau divos gadu desmitos.”

Sarunu otrajā ”raundā” LSPA Slēpošanas katedras pārstāvji un GIH docētāji Rudi Zangerl un Johnny Nilson, kuru darbs saistīts ar āra aktivitātēm, apsprieda iespēju atjaunot un papildināt LSPA rīkotās starptautiskās Vasaras skolas darba programmu.

Kravalis uzskata, ka arī šajā virzienā sarunas noritēja pozitīvā gaisotnē, ar abpusēju ieinteresētību: ”Diskusijā sasniegtais rezultāts ir cerīgs Vasaras skolas programmas izstrādei.”

Trešais sarunu ”raunds” notika nākamajā vizītes dienā ar GIH profesoru Rolfu Karlsonu (Rolf Carlson) un Bosonas institūta pārstāvi Ulfu Lindbergu (Ulf Lindberg) par projekta ”Sports visiem” izveidi un uzsākšanu. Projektā plānots aptvert gan sportiskās aktivitātes, gan sporta tūrismu. Šajā gadījumā ar sporta tūrismu saprotot cilvēku ceļošanu no viena reģiona uz citu, no vienas valsts uz citu, lai piedalītos masu sporta sacensībās (skriešanas un slēpošanas maratoni, orientēšanās un piedzīvojumu sacensības, kā arī dažādi citi sporta veidi). Arī šajā projektā uzsākta sadarbība.

Vizīte Zviedrijā notika par LSPA koordinētā Nord plus augstākās izglītības projekta Recreation for Healthy Life Style līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne
sadarbībā ar asoc.prof. Ivaru Kravali

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv