Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA MAĢISTRS INTARS NIKONOVS NORVĒĢIJĀ ROK SNIEGA ALAS
LSPA MAĢISTRS INTARS NIKONOVS NORVĒĢIJĀ ROK SNIEGA ALAS Drukāt
Otrdiena, 01 aprīlis 2014 07:59

intars alaNo 17. – 22.martam Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) maģistrs Intars Nikonovs Norvēģijā, „Nordplus” projekta ietvaros, piedalījās Telemark universitātes studiju kursa „Ārpustelpu [outdoor] izglītība” praktiskajā nodarbībā - Ziemas pārgājiens, kur kopā ar 2 docētājiem un 21 Norvēģijas studentu devās 4 dienu slēpju pārgājienā kalnos un nakšņoja  pašu raktās sniega alās.

Kā pastāstīja Intars

- Stāvot pie Telemark universitātes nekas neliecināja, ka dodamies slēpot, jo sniega nelielajā Notodenas pilsētiņā nebija, taču pēc 30 minūšu brauciena tika sasniegti kalni, kur sniega bija vairāk kā vajag. Pie kājām piestiprinājām tūrisma slēpes, plecos mugursoma ar visu nepieciešamo 4 dienu pārgājienam, un devāmies ceļā. 

- 1. dienas uzdevums bija vienkāršs - jāsasniedz aptuveni 6 km attālā nometnes vieta un jāizveido apmetne. Izklausījās vienkārši, bet kalnos nekas nav vienkārši. Slēpošana ar smagu mugursomu un smagu reljefu bija pamatīgs pārbaudījums arī tik ļoti slēpošanu mīlošajiem norvēģiem.
- Nometnes vietā, studentu uzdevums bija izveidot savas gultas vietas, izrokot sniegā alas, lai izraktu šādu alu četriem cilvēkiem, nācās strādāt 6-7 stundas. Gulēšana šādās sniega alās ir ļoti komfortabla, jo -20 grādos šādā alā gaiss piesilst  līdz pat -1 grādam. Daudz aukstāk ir gulēt teltī, kurā tika gulēts pēdējā naktī. 

- Nākamās divas dienas piedalījos nodarbībās kalnos – sniega slāņu izpēte lavīnu draudu noteikšanai, rotaļas uz slēpēm un orientēšanās kalnos.
- Orientēšanās kalnos ir liels pārbaudījums, jo īpaši, ja migla redzamību nav tālāka par 10 metriem un apkārt ir balts sniegs.

- Noslēdzošās dienas vakarā studenti un docētāji pie ugunskura rezumēja pārgājienā iemacīto un apgūto.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar Intaru Nikonovu

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv