Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA UN LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJAS VADĪBA PĀRRUNĀ SADARBĪBAS IESPĒJAS SPORTA ZINĀTNĒ UN STUDIJU PROCESA ORGANIZĒŠANĀ
LSPA UN LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJAS VADĪBA PĀRRUNĀ SADARBĪBAS IESPĒJAS SPORTA ZINĀTNĒ UN STUDIJU PROCESA ORGANIZĒŠANĀ Drukāt
Piektdiena, 21 marts 2014 20:12

Strenga ZidensLai veicinātu sadarbību ar Latvijas sporta federācijām, sekmētu sporta izglītības procesa pilnveidošanu un  zinātnes attīstību akadēmijā, ceturtdien – 20.martā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektors profesors Jānis Žīdens tikās ar Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidentu Ati Strengu.

Tikšanās notika Akadēmijas telpās, piedalījās LSPA zinātņu prorektors profesors Juris Grants, LSPA Treneru nodaļas vadītāja, asoc. profesore Laima Saiva, Studiju departamenta vadītājs asoc. profesors Ivars Kravalis un kamaniņu sporta specializācijas studentu akadēmiskās darbības koordinators docents Verners Mackars.

Tā kā šobrīd Eiropā un arī Latvijā pieaug zinātnes nozīme akadēmiskajā darbā, LSPA rektors iepazīstināja Ati Strengu ar sporta zinātnes iespējām Akadēmijā un tajā pieejamo aparatūru, kā arī pauda gatavību attīstīt pētniecisko darbību, kas būtu nepieciešama federācijām un augstas klases sportam, piesaistot Izglītības un zinātnes ministrijas un Eiropas fondu līdzekļus.

„Diemžēl sports nav mūsu valdības prioritārajā darba kārtībā, LSPA finansiālās grūtības un infrastruktūras sakārtošanas nepieciešamība traucē zinātnes attīstību,” norāda J.Žīdens. „Tomēr mēs aicinām visas sporta veidu federācijas atbalstīt sporta zinātnes attīstību un kopīgiem spēkiem valdībai rosināt nepieciešamību attīstīt zinātnisko sporta izpētes centru , kas koordinētu un sadarbībā ar zinātniekiem un sporta speciālistiem attīstītu nozarei nepieciešamos pētījumus sporta medicīnā, psiholoģijā, inženierijā un citos sportam aktuālajos virzienos un tematikā.”

Sarunas laikā LSPA vadība pauda arī gandarījumu par līdzšinējo sadarbību ar federāciju kamaniņu sporta specializācijā studējošo sagatavošanā un prakses vietu nodrošināšanā, kā arī informēja, ka kamaniņu sporta trenera kvalifikāciju šobrīd apgūst septiņi studenti: pieci - bakalaura programmā „Sporta zinātne” un divi studenti 1.līmeņa augstākā profesionālā izglītības programmā „Izglītības un sporta darba speciālists”. Abas puses atzinīgi novērtēja arī ilggadējās kamaniņu braucējas, Olimpisko spēļu laureātes un kamaniņu sporta treneres Ingrīdas Amantovas studijas LSPA doktorantūrā.

Rektors, klātienē sveica Kamaniņu sporta federāciju ar veiksmīgo startu XXII Ziemas Olimpiskajās spēles Sočos un izcīnītajām bronzas medaļām. Īpaši  izceļot LSPA studentus, divkārtējos Olimpiskās bronzas medaļas ieguvējus Sočos Andri un Juri Šicus, arī Kristapu Mauriņu un Pēteri Kalniņu,  kā arī LSPA absolventus – Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidentu Ati Strengu, komandas galveno treneri Pēteri Cīmani, treneri Jāni Liepu un Kasparu Dumpi.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv