Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes RENĀRS LĪCIS IEGUVIS PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ
RENĀRS LĪCIS IEGUVIS PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ Drukāt
Otrdiena, 04 februāris 2014 17:57

rENARS Zermena AndrisŠī gada 4.februārī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantam, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmējam Renāram Līcim pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta pedagoģijas apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu „Augstas kvalifikācijas sporta spēļu tiesnešu sagatavošanas procesa optimizēšana”.

Renāra Līča darba vadītājs ir LSPA Sporta spēļu katedras vadītājs, Dr. paed., prof. Andris Rudzītis, darba konsultante, Dr.paed., asoc.prof. Žermēna Vazne.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: Dr.paed., prof. Antanas Skarbalius, (Lietuvas Sporta universitāte), Dr.paed., prof. Ausma Špona (RPIVA) un Dr.paed, prof. Juris Grants (LSPA).

Ar promocijas darbu pedagoģijas doktora grāda iegūšanai sporta zinātnes nozares sporta pedagoģijas apakšnozarē var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājaslapā:  http://bit.ly/1nlGae8

Runājot par savu disertāciju, Līcis informē, ka tajā paplašināta līdz šim pieejamā zinātniskā informācija par starptautiskā līmeņa tiesnešu fizisko un psihofizioloģisko īpašību saistību ar tiesnešu profesionālās darbības kvalitāti, kā arī izpētīts personisko īpašību un spēju kopums, kas raksturo augstas kvalifikācijas sporta spēļu tiesnešus. Darba pētnieciskajā daļā testēti 16 augstākās kvalifikācijas sporta spēļu tiesneši no Latvijas, kopumā pētījumā piedalījās 108 dalībnieki.

Disertācijā veikts apjomīgs zinātniskās literatūras apskats un autora pieredzes apkopojums, teorētiskajā daļā ilustrējot sporta spēļu tiesneša specifiku. Praktiskais pētījums un eksperimentālā daļa ietver augstas kvalifikācijas sporta spēļu tiesnešus raksturojoša modeļa izveidi un metodiskā satura izstrādi tiesnešu svarīgāko īpašību attīstīšanai, kā arī izstrādātā treniņu metodiskā satura efektivitātes pārbaude, pielietojot specializētas datorprogrammas un trenažierus.

Īpaši vērtīga ir arī Renāra Līča personiskā pieredze sportā. Šobrīd Renārs ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas docētājs, Latvijas Handbola federācijas nacionālo izlašu direktors, Starptautiskās kategorijas handbola tiesnesis - tiesājis Eiropas, Āfrikas un Pasaules čempionātu finālturnīrus, kā arī 2008.gada Pekinas Olimpiskās spēles. Sportista karjeras laikā bijis pusprofesionāls handbolists, kļūstot par vairākkārtēju Latvijas un Baltijas līgas čempionu, bijis Latvijas nacionālās izlases kapteinis aizvadot valsts izlasē 49 spēles.

„Esmu ļoti daudz ieguldījis, lai handbola tiesāšanas darbā sasniegtu  augstu rezultātu. Tāpēc darbs pie disertācijas bija savā ziņā ļoti loģisks un nepieciešams solis,” norāda Līcis.

LSFP

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv