Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA ZIEMAS NOMETNĒ PIEDALĀS ĀRVALSTU STUDENTI
LSPA ZIEMAS NOMETNĒ PIEDALĀS ĀRVALSTU STUDENTI Drukāt
Piektdiena, 31 janvāris 2014 19:44

Poli slepoNo 25. līdz 30.janvārim Ērgļos risinājās studiju gada pirmā slēpošanas nometne, kurā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas neklātienes nodaļas 3.kursa studenti apguva prasmes slēpošanā un praktizējās nometņu plānošanā un organizēšanā. Pirmo reizi, 25 gadus ilgajā Ziemas nometņu norises vēsturē, tajā piedalījās 14 J.Pilsudska vārdā nosauktās Varšavas Fiziskās izglītības akadēmijas 1.kursa maģistru programmas studenti un docētājs Pāvels Rožanskis. 

Akadēmijas Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedrai sadarbība ar Varšavas Fiziskās izglītības akadēmijas  docētājiem slēpošanas un tūrisma nometņu organizēšanā notiek jau vairākus gadus. Abu augstskolu docētāji regulāri dalās pieredzē un jauniegūtās zināšanas pielieto studiju darba organizēšanā augstskolās.

14 Polijas studenti sporta skolotāju kvalifikāciju ieguvuši bakalaura studijās un maģistrantūras studijās izvēlējušies glābšanas dienesta instruktora (instructor of survival) specializāciju. LSPA organizētajā nometnē piedalījās, lai uzlabotu savas prasmes distaņču slēpošanā, kā arī veiktu dažadas sarežģītības pakāpes uzdevumus cieši saistītus ar savu jaunizvēlēto specializāciju. Piemēram, nakti pavadīt teltīs uz ezera (gaisa temperatūra -17oC), mācīties naktī orientēties mežā un uzlabot savu fizisko sagatavotību.

Viesstudenti nometnes laikā apmeklēja arī Rūdolfa Blaumaņa muzeju Brakos un nakts pārgājienā apskatīja Ērgļu apkārtni.

Vakaros viesu studenti piedalījās LSPA studentu organizētajos pasākumos (nometņu mācības studiju kursa ietvaros) un kuplināja pasākumu saturu ar poļu tutas dejām un rekreatīvām rotaļām.

Pēc pēdējā nometnes rīta slēpošanas sacensībām, viesstudenti devās ekskursijās uz Rīgu un Jūrmalu. 

Nedēļas laikā studentiem un pasniedzējiem bija dota lieliska iespēja papildināt savu pieredzi un praksi, strādāt un sadarboties ar ārzemju studentiem. Nometnes noslēgumā doc. P.Rožanskis rosināja turpināt šādu sadarbību studiju kursu ietvaros, kā arī šajā pavasarī plāno apmeklēt LSPA tūrisma nometni kopā ar Polijas studentiem.

Nākamās LSPA nometnes Ērgļos notiks no 10. līdz 19.februārim 3.kursa klātienes studentiem, bet no 21.-23.februārim Rekreācijas kvalifikācijas studentiem.

Informāciju un foto sagatavoja
LSPA docente Ingrīda Smukā 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv