Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes ANNA ZUŠA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ
ANNA ZUŠA IEGUVUSI PEDAGOĢIJAS DOKTORA ZINĀTNISKO GRĀDU SPORTA ZINĀTNĒ Drukāt
Otrdiena, 28 janvāris 2014 17:48

Anna Zusa zin dokŠī gada 28.janvārī Sporta zinātnes promocijas padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu piešķirt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorantei, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Annai Zušai pedagoģijas doktora zinātnisko grādu sporta zinātnē sporta teorijas un vēstures apakšnozarē par aizstāvēto promocijas darbu  „Dažādas kvalifikācijas tenisistu labā sitiena biomehānika un jauno spēlētāju mioskeletālās sistēmas izpēte”. Pēc aizstāvēšanās vienīgais, ko Anna pateica - Es jūtos labi!

Annas Zušas darba vadītājs ir LSPA Informātikas un biomehānikas katedras vadītājs, Dr. hab. paed., prof.Jānis Lanka.

Promocijas padomes noteiktie recenzenti: Dr. hab. paed., prof. Anna Skorodumova (Krievijas Valsts Fiziskās kultūras, sporta, jaunatnes un tūrisma universitāte), Dr. hab.sc.ing., prof. Ivars Knēts (Rīgas Tehniskā universitāte), Dr. paed., prof. Andris Rudzītis (LSPA).

Ar promocijas darbu pedagoģijas doktora grāda iegūšanai sporta zinātnes nozares sporta teorijas un vēstures apakšnozarē var iepazīties LSPA bibliotēkā un LSPA mājaslapā: http://bit.ly/1hG9I2S

Promocijas darba teorētiskajā daļā ir veikts esošo fundamentālo un jaunāko pētījumu apkopojums par sitiena kustības, tai skaitā tenisa sitiena, biomehāniku, ko lietderīgi zināt visiem treneriem, kuri strādā ar sišanu un mešanu saistītos sporta veidos. Latviešu valodā šāda apjoma un ievirzes literatūra līdz šim nebija sastopama.

Savukārt promocijas darba eksperimentālais pētījums notika Krievijas valsts Fiziskās kultūras, sporta un tūrisma biomehānikas laboratorijā Maskavā. Eksperimentā piedalījās augstas un vidējas kvalifikācijas tenisisti, ka arī bērni - sporta grupu audzēkņi. Tika salīdzināts labā sitiena izpildījums dažādas kvalifikācijas un vecuma tenisistiem. Pētījuma rezultātā izstrādātas rekomendācijas, kā pēc iespējas efektīvāk veicināt labā sitiena apguvi un uzlabot tā efektivitāti, balstoties uz biomehāniskajiem principiem.

Darbā aplūkota arī tāda sabiedrībā aktuāla problēma, kā bērnu agrīna specializācija. Tenisu pieskaita pie asimetriskajiem sporta veidiem. Tāpēc svarīgi, strādājot ar jaunajiem sportistiem, pievērst uzmanību harmoniskai skeleta un muskuļu sistēmas attīstīšanai. 

Darbā izstrādāts vingrinājumu kopums pareizas stājas veidošanai un rekomendācijas fiziskās sagatavotības treneriem muskuļu spēka disbalansa profilaksei jaunajiem tenisistiem.

LSFP

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv