VALSTS SPORTA POLITIKAS VADMOTĪVS TURPMĀKOS 7 GADUS: SPORTS – DZĪVES KVALITĀTEI Drukāt
Piektdiena, 27 decembris 2013 20:19

IZM Logo 17.decembrī valdībā apstiprinātas Sporta politikas  pamatnostādnes 2014.–2020.gadam. Plānošanas dokuments, ietverot sporta politikas pamatprincipus, mērķus un rīcības virzienus, noteiks valsts sporta politiku nākamajiem septiņiem gadiem jeb turpmākajiem diviem olimpiskajiem cikliem.

Kā pamatnostādņu vadmotīvs iezīmēts: „Sports – dzīves kvalitātei”, attiecīgi par mērķi izvirzīts palielināt Latvijas iedzīvotāju īpatsvaru, kuri vismaz vienu līdz divas reizes nedēļā nodarbojas ar fiziskām vai sportiskām aktivitātēm. Tā ietvaros paredzēts veicināt iedzīvotāju, īpaši bērnu un jauniešu, fizisko aktivitāti, sekmēt sportistu sagatavošanas un sacensību sistēmas attīstību, uzlabot bērnu un jauniešu ar paaugstinātu fizisko slodzi, augstu sasniegumu sportistu un sportistu ar invaliditāti veselības aprūpi un medicīnisko uzraudzību, tāpat sekmēt sporta infrastruktūras pieejamību, kā arī nodrošināt ilgtspējīgu sporta finansēšanas sistēmas izveidi.

Mērķa sasniegšanai izvirzīto rīcības virzienu vidū ir iedzīvotāju fiziskās aktivitātes un izpratnes par to nepieciešamību sekmēšana, sportistu sagatavošanas un sacensību sistēmas pilnveide, sportistu veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības, sporta infrastruktūras attīstīšana un alternatīvu risinājumu meklēšana finansējuma apjoma palielinājumam sportā.

Pamatnostādnēs definēti četri sporta politikas virzieni: Bērnu un jauniešu sports, Sports visiem, Augstu sasniegumu sports un Pielāgotais sports, no kuriem kā prioritāra izvirzīta Bērnu un jauniešu sporta, kā arī Sports visiem attīstība. Pamatnostādņu īstenošanai plānotie finanšu avoti ir valsts un pašvaldību budžeta līdzekļi, kā arī privātie un citi piesaistītie, tostarp starptautisko sporta organizāciju, finanšu līdzekļi.

Pamatnostādnes izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar pārstāvjiem no nevalstiskajām sporta organizācijām, pašvaldībām, nozaru ministrijām un citām sportā iesaistītajām organizācijām. Ar pamatnostādņu projektu „Sporta politikas  pamatnostādnes 2014.–2020.gadam” var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā:

http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40280304&mode=mk&date=2013-12-17

Dita Bukovska
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
67047804

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv