No 10. līdz 12. decembrim Igaunijas pilsētā Narvā notika Baltijas simpozijs „Sports. Bioloģija. Medicīna. Metodoloģijas aktualitātes”, kurā piedalījās pārstāvji no Baltijas valstīm, Krievijas un Somijas. No Latvijas zinātniskajā simpozijā piedalījās LSPA maģistrantūras un doktorantūras vadītāja Tatjana Ņikiforova un LSPA doktorante, Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Aleksandra Čuprika.
Semināra programmā tika apskatīti tādi darba virzieni un tēmas kā:
- Bioloģiski pamatota sporta treniņa sistēma; Sporta adaptoloģija.
- Sirds miokarda hipertrofija un pēkšņa sportistu nāve;
- Sportista psiholoģiskās īpatnības un treniņa procesa individualizācijas rekomendācijas; Psihofizioloģiska stāvokļa monitorings un to korekcijas; Funkcionālā stāvokļa novērtēšanas metodes.
- Sportistu sagatavotības periodizācija. Trenētības un atjaunošanas procesu monitorings; Atjaunošanas procesa metodes; Farmakoloģija sportā;
- Psihosomatika sportā. Emocionālā stāvokļa vadība; Emocionālais stāvoklis un rezultāts;
- Mūsdienu metodoloģijas un teorijas koncepcija sportā.
Trīs dienu laikā ar semināra dalībniekiem strādāja tādi lektori kā:
- V.Selujanovs – Krievijas fiziskās kultūras akadēmijas profesors , augstās kvalifikācijas sportistu fiziskās un tehniskās sagatavotības fundamentālo problēmu laboratorijas vadītājs.
- J.Lobanovs – pedagoģijas doktors, profesors, Krievijas Pedagoģijas Universitātes sporta disciplīnu katedras vadītājs, Gercena Universitātes Sociālā menedžmenta katedras profesors.
- T.Gureviča – Sankt-Pēterburgas Veselības aizsardzības administrācijas komitejas galvenā speciāliste, Sankt-Pēterburgas Medicīnas universitātes sporta medicīnas katedras docente.
- J.Golubs – Sankt-Pēterburgas zinātniski pētnieciska fiziskās kultūras institūta sporta medicīnas un fizioloģijas sektora vadītās, docents.
Seminārā piedalījās vairāki sporta ārsti, fizioterapeiti, augstu sasniegumu sportistu, bērnu un jauniešu treneri, fitnesa treneri, vadītāji sporta jomā u.c. Lektori aktīvi dalījās savā pieredzē ar dalībniekiem, kuriem bija daudz jautājumu par treniņu procesu metodoloģiju un organizāciju.
Baltijas Sporta simpozijs pozitīvi ietekmēs mana promocijas darba izstrādes kvalitāti. Organizējot praktisko un teorētisko eksperimenta daļas es vairāk uzmanības pievērsīšu tieši dalībnieku veselības parametriem, psihofizioloģiskiem radītājiem, dalībnieku izglītošanās procesam par viņu organismu. Veicot pētījuma praktisko daļu ir nepieciešams, lai paši dalībnieki orientētos tajos procesos, kas notiek viņu ķermeņos un „galvās” treniņu procesu rezultātā un spētu organizēt savu dzīvi tā, lai nodrošinātu šo procesu optimizāciju.
Informāciju sagatavoja: LSPA doktorante, ESF projekta „Atbalsts sporta zinātnei” mērķstipendijas saņēmēja Aleksandra Čuprika

|