Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LATVIJA STUDENTI NO 8.-22.DECEMBRIM STARTĒ ZIEMAS UNIVERSIĀDĒ TRENTINO
LATVIJA STUDENTI NO 8.-22.DECEMBRIM STARTĒ ZIEMAS UNIVERSIĀDĒ TRENTINO Drukāt
Piektdiena, 06 decembris 2013 17:24

AAbNo 8.-22.decembrim Latvijas labākie studējošie sportisti piedalās Vispasaules ziemas 26. universiādē, kas risinās Itālijas pilsētā Trentino. Latviju tajā pārstāv vēl nebijis skaits sportistu – 29, tai skaitā 13 sportisti no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA). Lielāko tiesu no komandas delegācijas veido hokejisti, kuri universiādē startē pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas.

Mūsu studentu izlasi, tāpat kā pagājušās vasaras studentu spēlēs Kazaņā, vadīs Latvijas Augstskolu sporta savienības valdes priekšsēdētāja, LSPA profesore Agita Ābele.

Agita stāsta, ka veidot Latvijas studentu izlasi nav viegls uzdevums, jo studentu sports augstskolās joprojām nav prioritāšu sarakstā. Taču pamazām situācija mainās. Jo vairāk tāpēc, ka mūsējie sekmīgi startēja Kazaņā, kur Laura Ikauniece izcīnīja sudraba medaļu vieglatlētikas septiņcīņā, bet airētāja Elza Gulbe un jostu cīņas meistars Jānis Rērihs izcīnīja bronzas medaļas. Komandu vērtējumā mūsējie bija 48.vietā.

AAB 1Vērojot pasaules studentu sacensības, Agita Ābele ir pārliecināta, ka sportiskais līmenis ir ļoti augsts. Ne velti daudzi studenti sekmīgi startē arī olimpiskajās spēlēs. Kazaņā olimpiešu skaits bijis ap 60-80 %.

Kā lēš Starptautiskā Studentu sporta federācija (FISU) universiādes pamazām kļūst par otro nozīmīgāko sporta sarīkojumu pasaulē, tūlīt aiz olimpiskajām spēlēm.

Trentino, kur startē ap 3000 sportistu no 59 valstīm, lielākās cerības mūsu delegācijas vadītāja saista ar kalnu slēpotāju Kristapu Zvejnieku (LSPA), kurš pērn pirmo reizi iekļuva pasaules labāko slalomistu pirmajā simtniekā. Latvijas sportistiem tas ir nebijis sasniegums. Kristaps praktiski ir izpildījis arī olimpiskās kvalifikācijas normu līdzdalībai Olimpiskajās spēlēs Sočos.

Uz augstām vietām cer arī viens no mūsu labākajiem šortrekistiem Jēkabs Saulītis (LSPA).

Interesanti, ka līdzdalībai studentu spēlēs nav jāizpilda īpašas kvalifikācijas normas. Tāpēc īpašs prieks, ka uzaicinājumu piedalīties universiādē saņēma mūsu hokeja izlase. Šeit sava nozīme noteikti bija Latvijas hokejistu panākumiem pasaules čempionātos dažādās vecuma grupās daudzu gadu garumā.

Hokeja izlase vecākais treneris Ēriks Miļuns stāsta, ka Latvijas studentiem tas gan nav pirmais starts šāda līmeņa sacensībās, jo mūsējie savulaik izcīnījuši pat sudraba un bronzas medaļas. Tiesa, tas noticis tālajā 1933.un 1935.gadā Itālijā un Šveicē, kad sacensības starp studentiem notika sacensībās pa sporta veidiem nevis vienuviet kā tas ir tagad.

Runājot par šīgada sacensībām, Ēriks Miļūns stāsta, ka komandas sastāvā iekļuvuši tie labākie studenti, kuriem bijušas iespējas uz brīdi atstāt savas komandas. Trenerim būtu gribējies redzēt studentu izlasē arī dinamiešus Robertu Bukartu, Māri Bičevski, kā arī vairākus Ziemeļamerikā spēlējošos mūsu studentus, taču pamatkomandas intereses šoreiz bijušas augstākas. Daļa mūsu komandas ir pieredzējuši spēlētāji, kuri spēlējuši dažāda vecuma Latvijas izlasēs, bet citiem komandas puišiem līdz izlasei līdz šim nedaudz pietrūcis. Trentino būs laba iespēja pierādīt sevi.

Pretinieki universiādē būs spēcīgi, jo mūsējie hokejisti spēlē vienā apakšgrupā ar ASV, Zviedriju un Itāliju. Pirmā spēle ar šķietami vājāko komandu no šī trijnieka, taču itāļi spēlē savās mājās, turklāt jau labu laiku trenējušies augstkalnes apstākļos. Trīs komandas no trijām apakšgrupām (pavisam piedalās 12 studentu valstvienības) cīnīsies tālāk par medaļām, bet starta neveiksminieki izspēlēs pirmā divpadsmita beigu vietas. Ēriks Miļūns neslēpj, ka komandas mērķis ir iekļūt pirmajā grupā, kaut arī tas nebūs viegls uzdevums.

Gatavojoties Ziemas universiādei, delegācijas vadītāja Agita Ābele ir pateicīga Nacionālā sporta padomei, kas ar Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas sporta federāciju padomes un Sporta spēļu asociācijas atbalstu piešķīra 28 000 latus, kas galvenokārt bija domāta hokeja komandas līdzdalībai.

Latvijas delegācija būs studenti no LSPA, LU, RTU, DU, LLU, Biznesa augstskolas Turība, Banku augstskolas, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas, Valsts robežapsardzes koledžas, Alberta koledžas.

Tāpat pateicība pienākas pašvaldībām, sporta veidu federācijām, kā arī vairākiem citiem studentu sporta atbalstītājiem.

Latviju Trentino pārstāvēs hokejisti – Henrijs Ančs, Uldis Čalpa (abi vārtsargi), aizsargi Kārlis Kalvītis (LSPA), Pauls Zvirbulis, Līvars Lāns (LSPA), Viesturs Cimermanis, Kristaps Kuplais, Ansis Brikanis, Jānis Bullītis (LSPA), Krists Apsītis, uzbrucēji Juris Upītis (LSPA), Kristaps Legzdiņš, Artūrs Birstiņš, Edgars Lipsbergs (LSPA), Kārlis Brants, Artjoms Ogorodņikovs (LSPA), Artūrs Āboliņš (LSPA), Artūrs Batraks, Miks Komuls (LSPA), Elvis Egle, Ralfs Melders (LSPA), Jānis Bērziņš (LSPA).

Biatlonā startēs Mjačeslavs Mihailovs un Žans Andrejevs, kalnu slēpotāji Kristaps Zvejnieks (LSPA) un Daniels Fogelis (LSPA), distanču slēpotāji Natālija Kovaļova un Ronalds Krams, šortrekists Jēkabs Saulītis (LSPA).

Juris Bērziņš Soms, žurnāls „Sports”

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv