Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PAR LSPA REKTORU ATKĀRTOTI IEVĒL PROFESORU JĀNI ŽĪDENU
PAR LSPA REKTORU ATKĀRTOTI IEVĒL PROFESORU JĀNI ŽĪDENU Drukāt
Ceturtdiena, 28 novembris 2013 18:19

Janis ZŠodien - 28.novembrī , Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA)  Satversmes sapulce par LSPA rektoru atkārtoti ievēlējusi profesoru Jāni Žīdenu. Rektoru amatā būs vēl jāapstiprina arī valdībai.

Satversmes sapulcē izdalīja 84 vēlēšanu biļetenus, no kuriem, atverot balsošanas urnas, par derīgiem tika atzīti 83biļeteni. Par profesoru Jāni Žīdenu nobalsoja 72 Satversmes sapulces balss tiesīgie dalībnieki, pret 11, viens biļetens atzīts par nederīgu.

Šogad LSPA Satversmes sapulcē balss tiesības ir 105 delegātiem, tai skaitā visiem ievēlētajiem akadēmiskā personāla locekļiem, 25 Studentu pašpārvaldes sapulcē ievēlētajiem studentiem, kā arī delegātiem no LSPA pārvaldes, studiju palīgpersonāla un saimniecības personāla.

Profesora Jāņa Žīdena atkārtotai kandidēšanai uz rektora amatu rektora vēlēšanu komisija bija saņēmusi astoņu LSPA struktūrvienību atbalsta iesniegumus.

Jau ziņots, ka konkursā uz vakanto LSPA rektora amatu pieteicās viens kandidāts – esošais Akadēmijas  rektors, profesors Jānis Žīdens. Savā  LSPA attīstības programmā turpmākajiem pieciem gadiem  J.Žīdens min četrus LSPA attīstības stratēģiskos virzienus: LSPA organizācijas un struktūras optimizāciju; studiju procesa un studiju vides attīstību; zinātnisko darbību un inovāciju, kā arī infrastruktūras attīstību.

Rektoru, aizklāti balsojot, ievēl akadēmijas Satversmes sapulce uz 5 gadiem, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Vēlēšanas ir likumīgas, ja balsošanā piedalījušies ne mazāk kā 2/3 no Satversmes sapulces personālsastāva.   Amata pretendents tiek uzskatīts par ievēlētu, ja par viņu pozitīvi balsojuši vairāk par 50 procentiem no balsošanā piedalījušos skaita.

Prof. Jānis Žīdens
CV|LSPA attīstības programma (2014. - 2018.)

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

FOTO: A.PIMENOVS

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv