Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes SAEIMĀ APSTIPRINA GROZĪJUMUS LSPA SATVERSMĒ
SAEIMĀ APSTIPRINA GROZĪJUMUS LSPA SATVERSMĒ Drukāt
Otrdiena, 26 novembris 2013 19:46

Akademijas fasade21.novembrī, LR Saeimas sēdē tika apstiprināti grozījumi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Satversmē. Deputāti vienbalsīgi nobalsoja „par” LSPA Satversmes apstiprināšanu. Līdz ar to likumprojekts ir pieņemts.

Latvijā katrai augstskolai ir savs Saeimas vai Ministru kabineta apstiprināts ārējs normatīvais akts, ko dēvē par Satversmi. Augstskolām tas ir apliecinājums to akadēmiskajai autonomijai un apkopo faktisko un organizatorisko informāciju par mācību iestādi.

  • Valsts dibināto augstskolu Satversmes apstiprina Saeima, bet Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas, kā arī citu personu dibinātās augstskolas – Ministru kabinets.
  • Augstskolu Satversmēs ir jābūt norādītai faktiskai informācijai, ziņām par augstskolas pamatvirzieniem, uzdevumiem, augstskolas pārstāvības un vadības institūciju un lēmējinstitūciju tiesībām.
  • Augstskolas savās Satversmēs garantē personāla un studējošo akadēmisko brīvību.
  • Augstskolu Satversmes ir vairāk tradīcija un cieņas apliecinājums augstskolas akadēmiskajai autonomijai.

Iepriekšējā LSPA Satversme bija apstiprināta 2007.gada 26.aprīlī, taču 2011.gada augustā spēkā stājās grozījumi Augstskolu likumā, kuri ieviesa vairākas izmaiņas Augstskolu likuma tiesiskajā regulējumā. Ņemot vērā minēto, bija jāprecizē LSPA Satversme, lai tajā noteiktais tiesiskais regulējums atbilstu Augstskolu likumam.

Tāpat precizēta akadēmijas struktūra, regulējot jautājumus par akadēmijas struktūrvienībām, to funkcijām, tiesībām, izveidošanu, apstiprināšanu, prasībām kandidātiem fakultāšu domju sastāvā, noteikti akadēmijas darbības pamatvirzieni, galvenie mērķi, kā arī tās uzdevumi. Veikti arī tehniska rakstura precizējumi.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv