VAIRĀK NEKĀ 200 INTERESENTI APMEKLĒ SPORTA FIZIOTERAPIJAS SEMINĀRU LSPA Drukāt
Otrdiena, 05 novembris 2013 22:01

TeipsVairāk nekā 200 fizioterapijas profesionāļi un topošie speciālisti, sestdien - 2.novembrī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) apmeklēja Latvijas Fizioterapijas asociācijas Sporta fizioterapijas apakšgrupas rīkoto semināru „Ceļa locītavas rehabilitācija pēc krustenisko saišu rekonstrukcijas sporta praksē”.

Semināra mērķis bija uzlabot fizioterapeitu izpratni par ceļa locītavas priekšējās krusteniskās saites biomehāniskajām īpatnībām, traumu cēloņiem un rehabilitācijas taktiku pēc ceļa locītavas rekonstrukcijas (PKS), kas atkarīga no dažādu sporta veidu specifikas.

Semināra dalībnieki ar lielu interesi noklausījās piecu fizioterapijas praktiķu ziņojumus.

teips 2Centra „Baltijas Fizioterapija" vadītāja Elita Salgrāve informēja par PKS biomehāniskajām īpatnībām, saites bojājumu riska faktoriem un to profilaksi. Savukārt Centra fizioterapeite Elīna Lauva pastāstīja par postoperatīvo rehabilitāciju pēc PKS rekonstrukcijas ar semiT-G graftu, atbilstoši sporta specifikai un ikdienas aktivitātēm, kā arī iezīmēja potenciālās komplikācijas noteiktu sporta veidu atlētiem.

Traumatologs un ortopēds Vitolds Jurkevičs dalījās pieredzē par ceļa locītavas saišu bojājumu profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu. Turpretī fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste – algoloģe (pēta asas un hroniskas sāpes) Dzintra Vāvere iezīmēja fizikālās medicīnas iespējas pēc PKS.

Semināra noslēgumā Latvijas olimpiskās vienības fizioterapeits Mareks Osovskis prezentēja elastīgā teipa izmantošanu sportā, ceļa locītavas traumu gadījumos.

Tā kā seminārs bija plaši apmeklēts un tēma aktuāla, semināra organizētāji nolēma jau decembrī rīkot jaunu semināru par sporta fizioterapijā svarīgākajām šā brīža aktualitātēm.

Semināru organizēja LSPA Fizioterapijas nodaļas vadītāja Evija Česka sadarbībā ar nodaļas docētājiem Edvīnu Lešenkovu un Normundu Vārpu, kā arī  SIA „Baltijas fizioterapijas” centra vadītāja Elita Salgrāve un centra fizioterapeiti: LSPA absolvents Artūrs Ivuškāns un RSU absolvente Elīna Lauva.

Informāciju, sadarbībā ar LSPA Fizioterapijas nodaļu,
sagatavoja sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv