Uz sākumu Jaunumi Studentiem LSPA STUDENTI DIVAS DIENAS PAVADA LOŽMETĒJKALNĀ UN CENU TĪRELĪ
LSPA STUDENTI DIVAS DIENAS PAVADA LOŽMETĒJKALNĀ UN CENU TĪRELĪ Drukāt
Otrdiena, 29 oktobris 2013 20:38

Pargajiens LozmetejkalnsOktobrī divu dienu kājnieku pārgājienā Ložmetējkalns – Cenu tīrelis devās 17 LSPA studenti un Slēpošanas katedras asistents Intars Nikonovs.

Līdz Ložmetējkalnam mūs aizvizināja LSPA busiņi, bet pa ceļam mēs tikām iepazīstināti ar gaidāmo „Slēpņošanas spēli”.Nokļūstot pārgājiena sākumpunktā, labā garastāvoklī likām mugurā lielās mugursomas un devāmies ceļā. Pirmais apskates objekts bija turpat – Ložmetējkalna skatu tornis. Pirms kāpšanas tornī, sameklējām pie torņa esošo slēpni (Geocatcing), kas izdevās ļoti ātri, jo bijām daudz meklētāju. Uzkāpām skatu tornī un izbaudījām skaistos dabas skatus, kas paveras no torņa pāri koku galotnēm. Lai gan bija stāstīts, ka iespējams no torņa redzēt jūru, tomēr to neieraudzījām, jo bija apmācies. Nokāpjot lejā, neizpalika interesantas iepazīšanās rotaļas, jo pārgājienā 1.kurss tika pārstāvēts diezgan kuplā pulkā un bija nepieciešamība kārtīgāk sapazīties. Kā viens no pārgājiena jaukākajiem momentiem bija iespēja atrast sev „slepeno draudziņu”, kurš centās mūs iepriecināt visu pārgājiena laikā.

Pēc aktivitātēm, ar smagajām somām mugurā, devāmies uz Mangaļu mājām. Ceļš veda pa aizaugušām stigām, lauku ceļiem, kopumā 6,1 km garumā. Nonākuši galapunktā varējām nedaudz atpūsties un ķerties pie vakariņu pagatavošanas. Ugunskurs tika iekurts, katls ar siltu tēju drīz vien burbuļoja un maltīte arī izdevās laba. Vakara gaitā tika spēlētas dažnedažādas spēles, smejoties un vairāk iepazīstot vienam otru. Ugunskura un vakariņu sasildīti devāmies pie miera.

Agri no rīta modāmies un ieturējām brokastis. Pirms devāmies ceļā, apskatījām ierakumus, veicām rīta rosmi un devāmies ceļā. Pārgājiena nākamā vieta bija Cenu tīrelis- Purva laipa. No sākuma visi vēl nebija pamodušies un pirmie kilometri bija klusi, bet tad mūs iepriecināja lieliskais laiks, jo saulīte smaidīja mums visu dienu un visi atdzīvojās. Galapunktā mūs sagaidīja silta tēja, varējām ieturēt pusdienas un mazliet atpūsties.

Nākamais apskates objekts bija 5 km garā Purva laipa, kas veda cauri Cenu tīrelim. Skats bija brīnišķīgs, laiks lutināja, visi bija nedaudz noguruši, bet priecīgi. Purva laipas vidū bija skatu tornis, kur bija otrais „Slēpņošanas” punkts, kuru tāpat kā iepriekš izdevās atrast ātri. Ejot garām citiem Purva laipas apmeklētājiem, dzirdējām labas atsauksmes, piemēram – „Cik labi, ka jaunieši dodas šādos pārgājienos, nevis tikai sēž pie datora!”. Pārgājiena galapunktā mūs jau gaidīja autobusiņi, kas mūs aizgādāja atpakaļ uz Rīgu, bet pirms braukšanas noskaidrojām, kas bija mūsu „slepenie draudziņi”, kuri divu dienu laikā kādam no mums ielika somā šokolādi vai jaku kabatās konfektes. Kopumā visi bija sajutuši sava „slepenā draudziņa” klātbūtni.

Paldies visiem dalībniekiem, kas piedalījās šajā pārgājienā!

Rakstu sagatavoja:                                               
3.kursa rekreācijas specializācijas studente
Sindija Širaka

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv