Uz sākumu Jaunumi Studentiem LSPA REKREĀCIJAS STUDENTI IESKAITI „EKSKURSIJAS VADĪBĀ” NOKĀRTO LATGALĒ
LSPA REKREĀCIJAS STUDENTI IESKAITI „EKSKURSIJAS VADĪBĀ” NOKĀRTO LATGALĒ Drukāt
Sestdiena, 26 oktobris 2013 23:02

LATGALE19.oktobrī rekreācijas specializācijas 4.kursa studenti, studiju kursa „Ekskursijas vadība” ietvaros, rīkoja mācību ekskursiju uz Latgsli, maršrutā LSPA – Koknese – Aglona – Preiļi – Koknese – LSPA, kurā piedalījās 24 studenti kopā ar kursa vadītāju Ingrīdu Smuko.

Pirmā apstāšanās vieta bija Koknesē, kur baudījām brokastis “Ragāļu krogā”.

Nākošā vieta, kur apstājāmies uz ilgāku laiku bija Aglonas bazilika. Braucot līdz Aglonai bijām sarūpējuši informatīvu stāstījumu par tām apdzīvotām vietām, kurām braucām cauri. Aglonā apmeklējām pazīstamāko svētvietu  un katolicisma centru Latvijā – Aglonas baziliku.  Protams, šeit neizpalika mūsu aktivitātes - iepazīšanās aktivitāte ar vārdu saukšanu un skriešanu bija tieši laikā, lai izkustētos pēc garā brauciena un iepazītu viens otru!

Turpat netālu apmeklējām arī Aglonas maizes muzeju, kurā mūs sagaidīja ļoti laipni saimnieki, kuru pavadībā katrs varēja izveidot un izcept savu maizes kukulīti. Mums bija ļoti interesanti klausīties ticējumus un nostāstus par seniem laikiem, kuri saistīti ar saimniecību un maizes cepšanu. Īpaši saistoša bija saimnieces  komunikācija latgaļu valodā. Pēc gardajām latgaļu pusdienām visi tikām aicināti uz dančiem, kur „svarīgāk par visu dejošanu bija iebikstīt kādam bābietim vai puisētim sānos!”

Nākamais apskates punkts bija Preiļu parks un Borhu muižas komplekss.Dižciltīgā Eiropas grāfa Borhu dzimta izveidojusi šo Preiļu kultūrvēsturisko centru. XX gadsimta gaitā muižas kompleksa ēku izskats un funkcionālā nozīme būtiski mainījusies, taču šī vieta joprojām ir Preiļu iedzīvotāju lepnums un iecienīta atpūtas un tūristu apskates vieta.

Tālāk devāmies uz Miniatūro karaļvalsti un leļļu galeriju, turpat Preiļos. Šajā galerijā mēs varējām apskatītiesmākslinieces Jeļenas Mihailovas fantāzijas un roku darba rezultātu. Tas bija neaizmirstami – katrs no mums tika ietērpts kādā no seno laiku tērpiem, varējām iejusties tērpiem atbilstošos tēlos un attēlot tās darbības, kādas, mūsuprāt, notika pagātnē.  

Nākošā, un jāatzīst, ka arī pēdējā lielā apstāšanās vieta bija Līvānos, Daugavas krastā, stikla fabrikas muzeja teritorijā. Muzejs, diemžēl, jau bija slēgts, taču mūsu mērķis muzeja teritorijā bija atrādīt priekšnesumus, kas tapa visas ekskursijas laikā, atrodoties busiņos, kuri bija divi, līdz ar to divas komandas un divi priekšnesumi. Bija interesanti – smieklu asaras bira, aplausi skanēja un ar kopīgu dziesmu arī noslēdzām šo ekskursiju!

Sakām lielu PALDIES visiem, kuri piedalījās un atbalstīja mūs! Mēs, 4.kurss, esam priecīgi par paveikto!

Rakstu sagatavoja
LSPA 4.kursa students Agris Dzenītis

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv