Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes ARĪ LSPA PIEDALĀS PEDAGOGU PIKETĀ PIE SAEIMAS ĒKAS UN IZSVILPJ VALSTS BUDŽETA PROJEKTU
ARĪ LSPA PIEDALĀS PEDAGOGU PIKETĀ PIE SAEIMAS ĒKAS UN IZSVILPJ VALSTS BUDŽETA PROJEKTU Drukāt
Ceturtdiena, 24 oktobris 2013 10:37

Pikets24.oktobrī , vīlušies politiķu piedāvājumā par nākamā gada algām, pedagogi, augstskolu akadēmiskais personāls un zinātnes darbinieki pie Saeimas rīkoja brīdinājuma piketu, un vēlāk, iespējams, rīkos arī streiku, lai pievērstu politiķu un sabiedrības uzmanību izglītības darbinieku zemajām algām un nozares finansējuma problēmām nākamajos gados. Arī LSPA arodbiedrības pārstāvji – docētāji Sandra Škutāne, Kalvis Ciekurs un Uģis Ciematnieks, kā arī studentu pārstāvis Niks Lemeševskis bija protestētāju vidū.

Ceturtdienas rītā pie Saeimas pulcējās aptuveni 2000 pedagogu no visas Latvijas, kuri bija izvietojušies tieši pretī Saeimai, atstājot vien šauru eju deputātiem. Lielai daļai pedagogu tika izdalītas svilpes, kuras viņi aktīvi izmantoja.

Bija ieradušies arī augstskolu docētāji un zinātnieki, kuri prasīja "Zinātniekiem sociālās garantijas", "Valdība, nenovērsies no augstākās izglītības un zinātnes!", "Izbeigt genocīdu pret zinātniekiem". Vēl kāds cits piketētāju plakāts pauda to, ka "Ar darba mīlestību rēķinus nesamaksāsim".

Piketētāji nepārtraukti svilpa un turēja rokās plakātus. Uz kāda no tiem bija rakstīts "Krīze beigusies, atdodiet algas!", uz citiem minēts "Ļaujiet skolotājiem dzīvot, nevis eksistēt!", "Prasām palielināt pedagogu darba samaksu!", "Cienīgam darbam - cienīgu algu!".

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nav mierā ar valdības piedāvājumu no 2014.gada 1.septembra paaugstināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes no 280 līdz 295 latiem uz papīra, bet vēlas pamatlikmes palielinājumu līdz 310 latiem. Arodbiedrība vēlas arī redzēt skaidri iezīmētu algu palielinājuma grafiku 2015. un 2016.gadam, tāpat arī mudinās nodrošināt normatīvos noteikto valsts finansējumu zinātnei un augstākajai izglītībai pilnā apmērā.

Informāciju apkopoja: 
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Foto: LSPA docētāja Sandra Škutāne

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv