Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes ANDREJS REBROVS IZCĪNA 5.VIETU PASAULES DIVCĪŅU SPĒLĒS 2013
ANDREJS REBROVS IZCĪNA 5.VIETU PASAULES DIVCĪŅU SPĒLĒS 2013 Drukāt
Trešdiena, 23 oktobris 2013 13:05

CombatApsveicam 2. kursa džudo specializācijas studentu Andreju Rebrovu ar izcīnīto 5.vietu sambo sacensībās, kas notika Pasaules divcīņu spēļu (World Combat Games 2013) ietvaros, Sanktpēterburgā no 18. līdz 19. oktobrim.

Sacensībās Rebrovs tikās ar spēcīgo Lietuvas sambistu Matukas Radzvillas cīņā par 3.vietu un bija spiests viņam piekāpties. Andreja Rebrova pretinieki pamatā bija džudisti.

Savukārt finālā Ukrainas sportists Ivans Vasiļčuks ar sāpju paņēmienu kājai piespieda padoties Kanādas sportistu Eminu Šeikislimovu un kļuva par  sacensību čempionu.

Sambo sacensībās piedalījās 15 dažādu valstu sportisti no Latvijas,  Lietuvas,  Krievijas, Kanādas, Ukrainas, Uzbekijas, Kipras, Kazahijas, Marokas, Itālijas, Serbijas, Gruzijas, Argentīnas un citām.

Sacensības notika 15 dažādu divcīņu veidos: aikido, sambo, džudo, bokss,  teikvando, karatē, sporta cīņa, džiudžicu, teikvando, sumo, savat, graplings, ušu, muotai un paukošanā.

Sambo ir salīdzinoši jauna cīņas sistēma, kurā iekļauti sporta, kaujas un pašaizsardzības paņēmieni, kas radās Padomju Savienībā. Sambo pirmsākumi meklējami japāņu džudo un PSRS  tautu nacionālajos cīņu veidos -  armēņu Koh, gruzīnu Čidaoba, moldāvu Trînta, aizerbaidžāņu Guleš un citiem.

Vārds Sambo ir veidots no krievu vārdu savienojumiem "pašaizsardzība bez ieročiem".

Sambo paņēmienu arsenāls ir ļoti bagāts. Cīņas laikā var pielietot paņēmienus no divām paņēmienu klasēm (stāvus cīņas paņēmieni un guļus cīņas kustību ierobežojošie paņēmieni). Metienu klasē pielieto metienus no visām piecām metienu grupām (kāju tehnika, gurnu tehnika, plecu tehnika, roku tehnika un metieni izpildītājam krītot). Guļus cīņas klasē pielieto noturēšanas, apgriešanas sāpju paņēmienus rokām un kājām. Sacensībās ir aizliegti žņaugšanas tvērieni.

Tehniskā arsenāla ziņā Sambo pārspēj tikai Džudo. Džudo sacensībās bez augstāk minētajām tehnikām sacensībās var pielietot žņaugšanas tvērienus.

Šie fakti arī izskaidro kāpēc džudisti ar ļoti labiem rezultātiem cīnās Sambo sacensībās.

Andreja treneris ir Jelgavas sporta skolas treneris Kims Usačovs.

Informāciju apkopoja: LSPA doc. Andris Pimenovs
Fotogrāfijas no A. Pimenova un  A. Rebrova arhīva

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv