25.OKTOBRĪ LSPA NOTIKS SEMINĀRS „SPORTA KAPELĀNU DARBS LATVIJĀ UN LIELBRITĀNIJĀ” Drukāt
Ceturtdiena, 24 oktobris 2013 11:50

KrustsŠo piektdien - 25.oktobrī, visi interesenti aicināti apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru  "Sporta kapelānu darbs Latvijā un Lielbritānijā", kas notiks Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), pulksten 15:00, 226.auditorijā. Semināru vadīs  biedrības "Sporta kapelānu serviss" dibinātājs un kapelānu darbības aizsācējs Latvijā Pēteris TERVITS un LSPA absolvente Nataļja PEĻEPECA, kura septembrī piedalījās Lielbritānijas kapelānu gadskārtējā konferencē.

Semināra laikā Tervits pastāstīs par sporta kapelānu darbību Latvijā un par sporta kapelāna darba pieredzi Londonas Paralimpiskajās spēlēs. Savukārt Peļepeca dalīsies pieredzē ar Lielbritānijā gūtajām zināšanām. Seminārā būs iespēja iepazīt praktiskus kapelāna darba piemērus, kā arī dzirdēt sportistu un treneru viedokļus un pārdomas par kapelānu darbības attīstību Latvijas sportā.

Sporta kapelāns ir vispārēji atzīts reliģiskais darbinieks, kurš, balstoties uz Bībeles patiesībām (bez konfesiju doktrīnu uzsvēršanas) atbalsta sporta organizāciju dalībniekus. Kapelāns var sniegt palīdzību sportistiem, treneriem, komandas tehniskajiem un administratīvajiem darbiniekiem dzīves krīzēs, piemēram, zaudējot tuvinieku, smagas slimības vai savainojuma gadījumā, ģimenes problēmās, nelaimes gadījumos un līdzīgās situācijās.

Tā piemēram, angļu futbola komandas „Manchester United”  kapelāns Džons Boijerss , kurš šovasar viesojās Latvijā un sniedza interviju žurnālam "Sports" pastāstīja: „Sporta kapelāni vienmēr uztur konfidencialitāti un izturas ar vienādu cieņu pret visiem cilvēkiem – sākot ar pusslodzes apkopēju un beidzot ar starptautisku superzvaigzni. Regulāri iesaistoties cilvēku dzīvēs, viņi tiek pieņemti, viņiem sāk uzticēties, tiek pieņemta viņu palīdzība un viņi tiek novērtēti. Un ar viņiem runā!” 

Lielbritānijā kapelānu darbs strauji attīstījies pēdējos 20 gados, un šobrīd Anglijā darbojas vairāk nekā 300 sporta kapelāni, kuri kalpo dažādu sporta veidu klubos un ieņem būtisku lomu Lielbritānijas sportā.

Pilns Boijersa intervijas teksts žurnālā „Sports”: http://www.sporto.lv/raksts/sapratne_un_garigs_atbalsts

Informāciju sagatavoja:
Ilze Āķe – Vīksne
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu , 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv