LSPA Arodorganizācijas priekšsēdētājs, doc. Andris Pimenovs par LIZDA KONGRESU Drukāt
Otrdiena, 15 oktobris 2013 15:15

cIENIGS dARBS2013.g. 9.oktobrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīkoja  „Pasaules dienai par cienīgu darbu” veltītu konferenci, kurā prezentēja pētījumu par pedagogu vajadzībām cienīgu darba apstākļu nodrošināšanu, diskutēja par darba vides pilnveides iespējām un apbalvoja pedagogus par draudzīgākās izglītības iestādi uzvarētājus.

LIZDA rīkoja  konferenci „Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem”, lai veidotu sabiedrības un darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem, kā arī veicinātu darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības.

Konferencē Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieki sniedz  ieskatu LIZDA pētījumā par izglītības darbinieku vajadzībām nodarbinātības stabilitātes un cienīgu darba apstākļu nodrošināšanā. Savukārt Norvēģijas arodbiedrības pārstāvji dalījās savā pieredzē cienīga darba veicināšanā pedagogiem.

Konferences dalībnieku diskusiju grupās  noskaidroja viedokļus par galvenajiem pedagogu darba vides, sociālās drošības un sociālā dialoga pilnveidošanas ceļiem, kas dotu iespēju arodbiedrībai pilnveidot darba koplīgumu izstrādi.

Pirmo reizi LIZDA svinīgi piešķīra arī statusu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2013” un pasniedza  apliecinājuma plāksnes deviņām izglītības iestādēm, kuru vadītāji – darba devēji – piedalījās arodbiedrības rīkotā konkursā, lai novērtētu pedagogu darba apstākļus.

„Balstoties uz pētījuma rezultātiem, Norvēģu kolēģu ieteikumiem un konferences dalībnieku secinājumiem, tika stiprinātas arodbiedrības iespējas diskusijām ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas pašvaldībām par pedagogiem cienīgu darba nosacījumu pilnveidošanu,” gaidas no konferences skaidroja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Konferencē klātienē piedalījās aptuveni 280 dalībnieki, tostarp izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā pārstāvji, LIZDA kolēģi no Norvēģijas Izglītības darbinieku arodbiedrības, kā arī pedagogi un izglītības iestāžu vadītāji no visas Latvijas, arodbiedrību līderi, augstskolu pārstāvji un zinātnieki, pašvaldību vadītāji un izglītības pārvalžu speciālisti, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Konference notika LIZDA projekta „Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem” (līguma Nr. 2012/104573) ietvaros ar Norvēģijas Inovāciju aģentūras un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas „Globālais fonds cienīga darba un trīspusējās sadarbības veicināšanai” atbalstu.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības sniegto informāciju
apkopoja un fotografēja konferences dalībnieks
LSPA Arodorganizācijas priekšsēdētājs
doc. Andris Pimenovs.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv