Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes Konference "Skolēnam atvērts mācību process sporta stundā"
Konference "Skolēnam atvērts mācību process sporta stundā" Drukāt
Trešdiena, 29 septembris 2010 13:57

visc

Konference
Skolēnam atvērts mācību process sporta stundā.

Vieta:           Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Aktu zāle
Datums:       28.10.2010.
Laiks:           no plkst.10.00 līdz 16.00

Konferences mērķis ir: sekmēt sporta skolotāju profesionālo izaugsmi radošo spēju izkopšanai.

Mērķauditorija –
sporta skolotāji, valsts izglītības darbinieki, augstskolu pasniedzēji, topošie sporta skolotāji, medicīnas darbinieki, vecāki un interesenti.

Apraksts

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju organizē konferenci ,,Skolēnam atvērts mācību process sporta stundā”.
Viens no galvenajiem sporta stundas uzdevumiem ir stundas pozitīvā ietekme uz izglītojamo. Tā kompleksi ietver intelekta attīstību un fiziskās sagatavotības attīstību, kura lielā mērā ir atkarīga no skolēna un skolotāja savstarpējās sadarbības un kvalitatīvas sporta stundas norises. Skolā ir svarīgi saglabāt izglītojamā motivāciju,  entuziasmu un interesi par fiziskajām aktivitātēm, piedāvājot pietiekami plašu mācību satura programmu. Jāievieš arvien jaunas mācību metodes, kas veicinātu radošo un inovatīvo spēju attīstību skolēnos, jo nav radošas mācīšanās bez radošas mācīšanas.
Skolēniem ir jāiemāca un jāizskaidro vingrinājumu nepieciešamība un pielietošana dzīvē. Būtiski sporta skolotājam ir izvērtēt bērnu vecumu un fizisko formu, dot individuālus uzdevumus, kas atbilsts viņa sagatavotībai. Uzmanība jāvērš uz to, ko katrs bērns var izdarīt, nevis kā iepriekš visiem skolēniem izvirzīt kādu normatīvu mērauklu. Pedagogam jāpalīdz skolēnam sagatavoties dzīvei mainīgos apstākļos, dzīvot sabiedrībā, kas visu laiku mainās. Kustību aktivitātēm jākļūst par neatņemamu veselīga dzīvesveida un personības pašrealizācijas līdzekli.

Konferences uzdevums ir veidot dialogu starp sporta skolotājiem, izglītojamajiem, vecākiem, mediķiem un izglītības darbiniekiem. Izveidot darba grupas, kuras izstrādās sporta stundas un sporta pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas kritērijus un projekta izstrāde sporta skolotāju profesionālai asociācijai.
No katra novada tiek aicināts viens pārstāvis.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv