Uz sākumu Jaunumi Studentiem IESVĒTA LSPA SLĒPOŠANAS KATEDRAS „FUKŠUS”
IESVĒTA LSPA SLĒPOŠANAS KATEDRAS „FUKŠUS” Drukāt
Trešdiena, 09 oktobris 2013 14:27

fuksi30.septembrī, notika jauno Slēpošanas, saušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedras 1.kursa studentu pilntiesīga uzņemšana studentu kārtā. Šī gada iesvētību jeb „Fukšu” tēma bija „Fuksis Arābu Emirātos”, kur pirmkursnieki iejutās skarbajā beduīnu tēlā un demonstrēja savas prasmes izdzīvot skarbajos tuksneša apstakļos.

Svinīgo uzņemšanu organizēja  4.kursa Rekreācijas kvalifikācijas studenti, viņiem talkā nāca arī atsaucīgie 3. un 2. kursa studenti. Organizatori- Emīri, bija sagatavojuši „jauniņajiem” dažādus pārbaudījumus.

Lai jaunais beduīns tiktu uzņemts slēpošanas katedras Emirātā, viņam kopā ar saviem biedriem bija jādodas tuksnesī un jāiztur dažādi psiholoģiski un emocionāli grūti pārbaudījumi, kuri lielākoties, prasīja izdomu, uzdrīkstēšanos un pozitīvismu uzdevumu veikšanā. Beduīniem bija jāpārdzīvo smilšu vētra tuksnesī, japierāda savas prasmes medībās, jaatrod nafta, jāmāk rīkoties ar Aladina lidojošo paklāju  un jādemonstrē ķermeņa plastiskums vēderdejās.

Pirmkursniekus sadalīja komandās- Emirātos. Beduīnu komandas no pieciem Emirātiem devās cīņā par atzinību un respektu vecāko emirātu iemītnieku un pašu Emīru acīs. Uzdevumu veikšanas laikā jaunajiem beduīniem veicās dažādi, daži bija ļoti atraktīvi un uzdevumus veica ar smiekliem un prieku, citi bija pārāk sakoncentrējušies uzevumu veikšanai, un smaids no sejas bija nedaudz nozudis. Bet beigās, kad visu Emirātu dalībnieki sapulcējās galvenajā Emirātu ēkā uz kopsapulci, valdīja ļoti pozitīva atmosfēra.

Vēl pirms zvēresta nodošanas bija atlicis pēdējais nopietnais pārbaudījums, kurš prasīja lielu uzdrīkstēšanos. Studentiem bija jārāda savas prasmes arābu deju demonstrēšanā. Sākumā uzstājās meitenes, kuras dejoja  ļoti saskaņoti, varēja redzēt, ka pie šī priekšnesuma bija piestrādāts. Tad sekoja puišu kārta. Visi gaidīja kas nu būs, bet par lielu brīnumu, puiši bija ļoti atraisīti un atraktīvi, tāpēc arī šis pārbaudījums problēmas nesagādāja.

Tālāk jau sekoja pats nopietnākais pasākums – zvēresta nodošana. Jaunie beduīni metās ceļos un atkārtoja zvēresta tekstu. Pēc zvēresta nodošanas visi studenti tika uzņemti Slēpošanas katedras studentu Emirātā.

Noslēgumā, visi Emirātu iemītnieki cienājās ar LSPA ēdnīcā cepto, īpaši gardo kliņģeri.

Organizatori - 4.kursa rekreācijas speciālisti saka lielu paldies visiem 2. un 3.kursa rekreācijas kvalifikācijas studentiem, kas palīdzēja svētku organizēšanā un realizācijā. Liels paldies arī katedras mācībspēkiem par atbalstu!

Raksta autors:
LSPA 4.kursa rekreācijas specializācijas students
Sandis Ozoliņš.
Foto Renārs Bergs.

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv