Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes ŠĪ GADA PIRMĀS LSPA REFLEKTANTES JAU SKOLAS LAIKĀ ZINĀJA, KA STUDĒS SPORTA AKADĒMIJĀ
ŠĪ GADA PIRMĀS LSPA REFLEKTANTES JAU SKOLAS LAIKĀ ZINĀJA, KA STUDĒS SPORTA AKADĒMIJĀ Drukāt
Pirmdiena, 22 jūlijs 2013 12:44


LSPA uzn news No 15.jūlija Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sākusi jauno studentu uzņemšanu pilna laika klātienes studijām bakalaura programmās – „Sporta zinātne” un „Fizioterapija”. Pirmajā reflektantu uzņemšanas dienā pieteikties studijām paguva vairāk nekā 60 studēt gribētāji no visas Latvijas.

Kā pirmā studijām pieteicās astoņpadsmit gadus vecā Elīza Eida no Ventspils, kura dokumentus iesniedza bakalaura studijām „Sporta zinātnē” ar mērķi iegūt sporta veida vecākā trenera un vadītāja sporta jomā kvalifikāciju. Savukārt deviņpadsmit gadus vecā Agnese Kajaka no Babītes novada Piņķiem pirmā pieteicās studijām „Fizioterapijā” ar specializāciju sporta jomā.

Abas meitenes atzina, ka bijušas lielas sportotājas kopš agras bērnības un, mācoties skolā, abas zinājušas, ka tālāko izglītību iegūs LSPA.

„Sports mani aizrauj un interesē profesionālā līmenī, tāpēc Sporta akadēmija ir īstā vieta, kur man studēt. Esmu trenējusies daiļslidošanā, basketbolā, nopietni apguvu dejošanu, bet pēdējos gados pastiprināti aizraujos ar aerobiku un darbojos karsējmeiteņu komandā Ventspilī,” stāsta Elīza Eida. „Nākotnē redzu sevi strādājam par aerobikas treneri, un man tas patīk! Es arī nevienā citā augstskolā sevi šobrīd nespēju iedomāties.”

Arī Agnese Kajaka sākotnēji plānoja studēt „Sporta zinātni”, lai strādātu kā sporta menedžere: „Tomēr pēdējos skolas gadus mani sāka interesēt studijas fizioterapijā, jo šādi es vairāk varēšu palīdzēt cilvēkiem, kuri nonākuši lielākās vai mazākās grūtībās, kas saistītas ar veselību.”

Jau ziņots, ka dokumentu pieņemšana LSPA bakalaura programmu apguvei klātienē notiks desmit dienas, no 15. līdz 26.jūlijam. Reflektantiem, darba dienās (sestdien un svētdien nestrādā), jāierodas Akadēmijas centrālajā ēkā Rīgā, Brīvības gatvē 333 no pulksten 10:00 līdz 16:00, līdzi ņemot uzņemšanai nepieciešamos dokumentus. Par dokumentu noformēšanu un reģistrāciju studijām jāmaksā - 15 lati. No maksājuma atbrīvoti bāreņi.

Uzņemšana bakalaura programmu nepilna laika neklātienē sāksies mēnesi vēlāk - 19.augustā.

Papildus informācija par jauno studentu uzņemšanu un dokumentu iesniegšanu pamatstudijām Internetā: http://uznemsana.lspa.lv/, zvanot pa tālruni: 67543420 vai rakstot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

LSPA 2013./2014. studiju gada uzņemšanai plānotas 102 valsts apmaksātas budžeta vietas.

Uzņemšanas rezultāti būs zināmi 31.jūlijā.

 „Sporta zinātnes” studiju programmas aptver vairāk nekā 50 sporta veidus un to mācīšanas metodikas apguvi. Turklāt, pabeidzot četru gadu bakalaura studijas „Sporta zinātnē”, tiek iegūtas uzreiz divas specialitātes. Piemēram, sporta skolotājs un treneris vai sporta skolotājs un menedžeris, vai rekreācijas (fizisko, garīgo un emocionālo spēju atjaunošana brīvajā laikā) speciālists un treneris. Iespējamas arī citas kvalifikāciju kombinācijas.

Kā atsevišķa bakalaura studiju programma tiek piedāvāta „Fizioterapija”, kurā  absolventi iegūst profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpē ar kvalifikāciju „Fizioterapeits” ar specializāciju sporta jomā. Šī profesija Latvijā vēl ir salīdzinoši jauna, bet kļūst gadu no gada pieprasītāka. Tāpēc Akadēmija nopietni strādā pie programmas pilnveides un studiju virziena tālākas attīstības.

Atgādinām, ka jūnijā Izglītības un zinātnes ministrijas Studiju akreditācijas komisija akreditēja visus LSPA studiju virzienus. Līdz ar to esošie un topošie LSPA studenti, absolvējot Akadēmiju, garantēti saņems valsts un starptautiski atzītus augstākās izglītības diplomus.

1.jūlijā noslēdzās uzņemšana studijām LSPA maģistrantūrā un doktorantūrā, bet 28.augustā sāksies papildus uzņemšana maģistrantūrā un doktorantūrā. Savukārt uzņemšana pirmā līmeņa profesionālās augstākā izglītības programmā “Izglītības un sporta darba speciālists” sāksies 2.septembrī.

LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv