Izglītības un zinātnes ministrs: Sporta pedagogu algas - budžeta prioritāte sportā Drukāt
Pirmdiena, 08 jūlijs 2013 12:36

IZM Logo Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis jūlija sākumā, tiekoties ar Latvijas sporta federāciju un sporta nozares profesionāļiem, kā arī ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Sporta federācijas padomes vadību, uzsvēra, ka Jaunajās politikas iniciatīvās IZM ir virzījusi pieprasījumu par 2,3 miljonu latu piešķiršanu sporta pedagogu algām. 

"Sports neapšaubāmi ir ļoti svarīgs jauniešu attīstībai un bez sporta pedagogu darba mēs nevarēsim nedz popularizēt veselīgu dzīves veidu, nedz izaudzināt profesionāļus, jaunos Martinus Dukurus, Mārus Štrombergus un citus medaļniekus," uzsvēra Vjačeslavs Dombrovksis.

Nozares pārstāvji atbalstīja šo ministrijas iniciatīvu. "Sportā panākumi nav iespējami bez treneriem, un sen ir laiks padomāt par nozares cilvēkiem, kuri strādā ar bērniem. LOK no savas puses atbalsta finansējuma pieprasījumu treneru algām un aicina valdību šos līdzekļus piešķirt jau 2014.gadam," norādīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

"Sporta treneru alga par vienu slodzi pašlaik ir mazāka par 200 latiem "uz rokas", kas nav lielāka par mazajām pensijām, kuras šobrīd plāno indeksēt. Veseli un sportiski bērni - tā ir valsts nākotne, tāpēc sporta pedagogu algām ir jābūt par prioritāti," tā klātesošajiem teica Latvijas sporta izglītības iestāžu direktoru padomes valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe.

Nozares pārstāvji arī apsprieda Murjāņu sporta ģimnāzijas un stadiona "Daugava" nākotni un attīstību, kā arī gatavošanos Soču olimpiādei. Pašlaik IZM strādā pie tā, lai virzītu izskatīšanai Ministru kabinetā pieprasījumu par 300 000 latu piešķiršanu Latvijas Olimpiskās vienības sagatavošanai olimpiādei.

Latvijas peldēšanas federācija runāja par nepieciešamību atgriezties pie obligātās peldētapmācības skolās, kas ne tikai veicina skolēnu veselīgu dzīves veidu un stiprina fiziski, bet ir svarīgs aspekts saistībā ar cilvēkdrošību. Diemžēl statistika liecina, ka Latvijā katru gadu pieaug noslīkušo skaits.

Izglītības un zinātnes ministrija ir iekļāvusi finansējuma pieprasījumu peldētapmācībai Jauno politiku iniciatīvu paketē, pieprasītais finansējums 2014.gadam ir 2,8 miljoni latu.

Anna Kononova,
Izglītības un zinātnes ministrijas
ministra biroja vadītāja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
29114482

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv