LSPA ARODBIEDRĪBAS PRIEKŠSĒDĒTĀJS ANDRIS PIMENOVS PĀRSTĀV AKADĒMIJU MĪTIŅĀ PIE VALDĪBAS ĒKAS Drukāt
Pirmdiena, 24 jūnijs 2013 10:43

20.jūnijā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) biedri piedalījās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rīkotajā mītiņā pie Ministru kabineta, lai valdībai atgādinātu strādājošo tiesības uz cienīgiem darba apstākļiem, kā arī iestātos pret sociālo nevienlīdzību. LSPA strādājošo intereses mītiņā pārstāvēja Akadēmijas arodbiedrības priekšsēdētājs, docents Andris Pimenovs.

Mītiņa laikā LIZDA galvenā prasība bija palielināt finansējumu izglītībai un zinātnei. Arodbiedrības pieprasīja taisnīgu un samērīgu nodokļu politiku, atbalstu jaunām darbavietām, nodarbinātības garantijas jauniešiem, cieņu koplīgumiem un sociālajam dialogam un drošas darba tiesības.

Līdz ar akciju LBAS uzsāka parakstu vākšanu "Rokas nost no darba likuma!". Iedzīvotāji tika aicināti parakstīties par prasībām saglabāt Darba likuma 68.pantā noteikto piemaksu par virsstundu darbu 100% apmērā, saglabāt Darba likumā 110.pantu, kas nosaka darba devējam obligātu saskaņošanu ar arodbiedrību, ja tas vēlas atbrīvot no darba arodbiedrības biedru, kā arī nodrošināt arodbiedrību tiesības savu darbību noteikt statūtos.

Paraksti tika vākti gan papīra, gan elektroniskā formātā un nosūtīti Ministru prezidentam un Saeimas priekšsēdētājai.

Pasākumā ar uzrunu uzstājās Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) ģenerālsekretāra vietnieks Patriks Išerts, kuram notika tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski. Sarunā ar premjeru piedalījās arī LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Mītiņa piedalījās arī Latvijas Pensionāru federācijas un Studentu apvienības pārstāvji. To atbalstīja arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība, kas ieradās pasākumā ar vairākiem simtiem mediķu, prasot valdībai ar 2014.gadu palielināt veselības aprūpes finansējumu līdz 4,5% no iekšzemes kopprodukta.

 

Informāciju sagatavoja un fotografēja:
LSPA Arodorganizācijas priekšsēdētājs, docents Andris Pimenovs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv