Uz sākumu Jaunumi Studentiem LSPA rekreācijas specializācijas 1. kursa maģistrantu ūdenstūrisma pārgājiens „Lielais plunkšķis”
LSPA rekreācijas specializācijas 1. kursa maģistrantu ūdenstūrisma pārgājiens „Lielais plunkšķis” Drukāt
Ceturtdiena, 06 jūnijs 2013 10:57

Jūnija sākumā deviņi LSPA rekreācijas specializācijas 1. kursa maģistranti, devās trīs dienu ūdenstūrisma pārgājienā „Lielais plunkšķis”, kas risinājās zilo ezeru zemē – Latgalē.  

7. jūnija vakarpusē ar šofera Igora vadīto „Mercedes”  busiņu, uzsākām tālo braucienu uz Krāslavu, kur ieradāmies ap pusnakti. Uz īsu brīdi iebraucot Krāslavā, tālāk devāmies uz apmetnes vietu „Skerškāni”, kur iekārtojāmies, ieturējām nelielu maltīti un devāmies pie miera ap diviem naktī. 

8.jūnija rīts sākās ar nelielu rīta peldi Daugavā un brokastīm. Pēc tam devāmies atpakaļ uz Krāslavu pēc laivošanas atļaujām, jo mūsu brauciens notika Baltkrievijas pierobežā. Pēc atļauju saņemšanas ceļš veda uz Piedruju, kas ir pie Latvijas-Baltkrievijas robežas. Sēdāmies laivās, vestes mugurā, airi rokās un aiziet – Daugavas loki būs mūsu! Plānojām veikt ap 30km. Laiks mūs lutināja, pie debesīm nebija ne viena mākoņa – ideālā diena saulei, priekam un piedzīvojumam. Daugavas dabīgais plūdums un burvīgā ainava vilināja to izzināt aiz katra tās loka. Ne reizi vien piestājām krastā, lai nopeldētos. Pirmajā dienā atkal iegriezāmies Krāslavā, kur aplūkojām Krāslavas baznīcu un zem tās atrodošos kapliču. Pēc tam Izbaudījām izslavēto latgaliešu viesmīlību, ieturot gardu maltīti. Uzkāpām  32m augstajā Priedaines skatu tornī, kurš ir otrais augstākais koka skatu tornis Latvijā,  no tā pavērās brīnišķīgs skats uz Daugavas senleju. Tālāk  jau atgriezāmies mūsu pirmās dienas apmetnes vietā „Skerškāni”, kur uzspēlējām „koku” futbolu,  kam sekoja relaksācija pirtī ar pēršanos un vakariņu ieturēšana, kā arī sarunas pie ugunskura.

9. jūnijs vairs nebija tik karsts, bet laiks mūs joprojām lutināja. Pirms brokastīm izbaudījām peldi Daugavā un rīta vingrošanu. Pēc  tam sekoja apmetnes nojaukšana un  laivošanas turpinājums. Maršrutu plānojām apmēram 20km garumā. Pa ceļam pieturējām krastā, kur aplūkojām Kaplavas baznīcu. Tālākais maršruts pa Daugavas straumi aiznesa mūs uz laivojuma galapunktu „Slutišķiem”, kur mūs jau sagaidīja šoferis Igors ar busiņu.  Uzspēlējām pusaklo dvieļu volejbolu un ieturējām pusdienas. Interesanti,  ka tieši tad, kad piestājām krastā, laika apstākļi sāka pasliktināties  -  apmācās, sāka ducināt pērkons un līt lietus, gluži kā pēc pasūtījuma. Mūsu kompānijas kapteinis atzinās, ka labo laiku pasūtījis Mārim Grigalim. Tā nu kāpām busiņā un mērojām ceļu atpakaļ uz Rīgu.

„Lielais plunkšķis” Latgalē vēl ilgi paliks mūsu atmiņās. Paldies ūdenstūrisma pārgājiena dalībniekiem un foršajam šoferītim Igoram!


 

Materiālu sagatavoja:
LSPA maģistrantūras 1. studiju gada rekreācijas specializācijas studenti
Harolds Kavinskis un Ervīns Lūsis

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv