Nākamā gada oktobrī Rīgā risināsies Eiropas “Fair play” kustības kongress Drukāt
Trešdiena, 12 jūnijs 2013 16:50

Karoga-nodosanas-ceremonijaLatvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas Olimpiešu klubs ieguvuši tiesības 2014.gada oktobrī Rīgā rīkot Eiropas “Fair Play” kustības (EFPM) kongresu un Ģenerālo asambleju, ko apliecina šā gada kongresā Stambulā parakstītais līgums. Kongresu rīko LOK sadarbībā ar Olimpiešu klubu, Izglītības un Zinātnes ministriju, Rīgas domi un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Rīgā gaidāmais pasākums būs 20. Eiropas “Fair Play” kustības kongress un Latvijas galvaspilsētā norisināsies pirmo reizi.

Plānots, ka kongresā piedalīsies aptuveni 40 Eiropas valstu olimpisko komiteju pārstāvji, kas ir Eiropas “Fair Play” kustības biedri un Ģenerālās asamblejas delegāti. Kongresa dalībnieku vidū būs arī par sportu atbildīgo organizāciju pārstāvji no Eiropas komisijas, Starptautiskās “Fair Play” kustības, Eiropas Olimpiskās komitejas (EOC), Starptautiskās Sporta zinātnes un Fiziskās izglītības padomes (ICSSPE) u.c. Pasākumā tiks aicināti piedalīties par Latvijas sporta politiku atbildīgo iestāžu pārstāvji, sporta organizāciju vadība, sporta izglītības iestāžu vadītāji, pedagogi un citi interesenti.

Godīgas spēles (Fair Play) principu, sporta ētikas normu un antidopinga politikas ievērošana Latvijas sportā ir viens no Latvijas Olimpiskās komitejas statūtos noteiktajiem mērķiem, ko realizē arī Latvijas Olimpiešu klubs.

Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents Raimonds Bergmanis un projekta vadītāja Baiba Veisa Stambulā svinīgā ceremonijā saņēma Eiropas Fair Play kustības karogu, kas līdz gaidāmajam pasākumam Rīgā iedvesmos organizatorus popularizēt godīgas spēles principu un ētikas normu ievērošanu sportā.

Iepriekšējos EFPM kongresos aplūkotās tēmas ir bijušas dažādas, piemēram, „Godīga spēle augstākā līmeņa sportā”, „Godīgas spēles izglītība skolās: Dalītā atbildība”, „Profesionālais sports un Godīga spēle”, „Godīga spēle kā daļa no sporta kultūras” u.c. Gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, kongresa pamattēma ir „Godīga spēle modernajā pilsētvidē”, kur divu dienu garumā eksperti piedāvās pētījumus un aplūkos tematus par sporta pieejamību pilsētā un vienlīdzīgām iespējām ikvienam nodarboties ar sportu. Kongresā tiks vērtēta arī pilsētas sporta arhitektūra, tās piemērotība mūsdienu prasībām un tās efektīva izmantošana kā sporta tā arī kultūras un citu pasākumu vajadzībām.

Ar projekta „Live Riga”, nodibinājuma „Rīga 2014” un ražotāja „Laima” atbalstu Latvijas delegācija ļoti veiksmīgi un sirsnīgi prezentēja Rīgu kā nākamo kongresa norises vietu, aicinot ikvienu delegātu ne tikai apmeklēt EFPM kongresu, bet arī izvēlēties Rīgu kā savu brīvdienu un ceļojumu galamērķi kopā ar ģimeni.

Plašāka informācija:
Baiba Veisa
projekta vadītāja
26160867

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Mālmeisters
LOK preses sekretārs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv