Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes KERČS UN VASIĻEVSKIS STUDIJAS LSPA IZVĒLĒJĀS, LAI PROFESIONĀLI VEIKTU TRENERA DARBU
KERČS UN VASIĻEVSKIS STUDIJAS LSPA IZVĒLĒJĀS, LAI PROFESIONĀLI VEIKTU TRENERA DARBU Drukāt
Piektdiena, 21 jūnijs 2013 18:00

LSPA izlaidums 2013Piektdien – 21.jūnijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) absolvēja Olimpiskais vicečempions šķēpa mešanā  Vadims Vasiļevskis, leģendārais hokejists Aleksandrs Kerčs un Latvijas  biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs. Kopumā šodien LSPA absolvēja  162 jaunie sporta speciālisti.

Pēc  LSPA augstākās izglītības diplomu saņemšanas, Kerčs un Vasiļevskis apstiprināja, ka turpmāko profesionālo darbību vēlas saistīt ar trenera darbu.

Vadims Vasiļevskis norādīja, ka šobrīd plāno turpināt sportista gaitas: „Taču gadījumā, ja rezultāta nebūs, es zinu, ka man ir zināšanas un visas tiesības profesionāli veikt trenera darbu. Šodien tiešām jūtos forši, īpaši tāpēc, ka mācības nebija vieglas, nācās nopietni pasvīst.”

Arī Aleksandrs Kerčs pēc LSPA diploma saņemšanas atzinās, ka studēšana paņēmusi daudz brīvā laika: „Bet tas bija tā vērts. Šobrīd baudu atvaļinājumu un vasaru, bet tuvāk rudenim ar savu menedžeri domāšu, ko darīt tālāk.”

Savukārt Andrejs Rastorgujevs  apliecināja, ka LSPA studijas turpinās arī nākamajā gadā maģistrantūrā: „Negribu apstāties pie bakalaura grāda. Ļoti ceru, ka izturēšu konkursu un sporta zinātni apgūšu „budžetnieku grupā” [studijas par valsts budžeta līdzekļiem]. Man gribas mācīties un iegūt labu kvalifikāciju sportā.”

Diplomus par iegūto augstāko izglītību sporta zinātnē saņēma vēl divi Latvijas biatlona izlases dalībnieki - Toms Praulītis un RolandsPužulis, kā arī bijušais biatlonists, Olimpisko spēļu dalībnieks Vankūverā (2010.) Kaspars Dumbris. Starp absolventiem ir arī bijušais olimpietis, kamaniņu braucējs un tagadējais jauno kamaniņu braucēju treneris Kaspars Dumpis, slēpotājs Arvis Liepiņš un divi Latvijas izlases handbolisti Andis Ērmanis un Egils Politers.

Visi nosauktie sportisti ir augstas klases atlēti, kuri LSPA studēja uz atvieglotiem noteikumiem pēc individuāla mācību plāna, kas paredz iespēju studiju programmu apgūt divas reizes ilgākā laika posmā nekā to nosaka studiju programmas nolikums. Šādi LSPA atbalsta sportistus, lai pēc aktīvo sporta gaitu beigām, viņi ar savu pieredzi paliek nozarē un savas zināšanas tālāk nodod jaunajiem talantiem.

Izlaidumā VEF Kultūras pilī piedalījās bakalaura, 1. un 2.līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmu absolventi, LSPA docētāji, darbinieki, studenti un absolventu sveicēji, kuru vidū bija LSPA rektors, profesors Jānis Žīdens, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers un citi.

Tikmers ar LOK atzinības rakstiem sveica absolventus – olimpiešus Rastorgujevu, Kerču, Vasiļevski un Dumbri. Īpašu pateicības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu jauno speciālistu sagatavošanā un Olimpiskās idejas popularizēšanā, LOK ģenerālsekretārs pasniedza LSPA Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedras asociētai profesorei Laimai Saivai, kura Akadēmijā atbild par visiem treneru kvalifikācijā studējošajiem, kā arī ilggadējam LSPA Vieglatlētikas katedras docentam Verneram Mackaram, kurš šobrīd atbild par augstas klases sportistiem, kuri LSPA studē pēc individuālā studiju plāna.


 

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv