Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LEĢENDĀRĀ LSPA TŪRISMA NOMETNE KVĒPENĒ IR KLĀT!
LEĢENDĀRĀ LSPA TŪRISMA NOMETNE KVĒPENĒ IR KLĀT! Drukāt
Trešdiena, 29 maijs 2013 19:32

Kvepene fotoLai nostiprinātu 2.studiju gadā apgūtās zināšanas orientēšanās un tūrismā, kā arī mācītos tās pielietot praksē, no šā gada 30.maija līdz 6.jūnijam Cēsu rajona ūdens tūrisma apmetnē „KVĒPENE” notiek jau leģendas statusu ieguvusī LSPA studentu Tūrisma nometne, kurā piedalās vairāk nekā simts Akadēmijas studenti.

Nometnes norises laiki:
30.maijs - 1.jūnijs, piedalās ~25 neklātienes studenti, 
2. līdz 6.jūnijs, piedalās ~85 klātienes studenti.

„Kvēpenē” tūrisma nometnes notiek jau 25 gadus, bet pirmo reizi LSPA šādu nometni Gaujas krastos organizēja tālajā - 1964.gadā.

 Kā pastāstīja nometnes vadītāja, LSPA Slēpošanas katedras profesore Daina Krauksta: „Tieši šajās nometnēs piedzīvotie notikumi, gūtā pieredze un pavadītais laiks visspilgtāk paliek atmiņā Akadēmijas absolventiem.”

„Manuprāt, šī, un arī ziemas nometne, jau ir leģenda, vispirms jau ar to, ka šāda veida studiju process  notiek tikai pie mums – LSPA. Sākotnēji studenti piesardzīgi izturas pret gaidāmo „pārbaudījumu”, bet kad viss ir izdarīts, tad ir milzīgs prieks un gandarījums, tad ir ko atcerēties,” stāsta D.Krauksta. „Protams, būs arī tādi studenti, kuri teiks, ka to visu var izdarīt Rīgā, nekur nebraucot... Varētu, bet, mēs uzskatām, ka šie studiju kursi ir tie, kuros studentam jāapgūst elementāras prasmes, atrodoties brīvā dabā - jāiemācas iekurt ugunskurs, pagatavot maltīti āra apstākļos, gulēt teltī, sadzīvot ar citiem un būt komandā, izzināt sevi – ko es varu, protu un spēju, atrasties dabā un izjust, saudzēt, novērtēt to, kā arī sajust tās skaudrumu – lietu, odus, aukstumu vai gluži pretēji – karstumu.”

Nometnes plāns pa dienām:
Nepilna laika neklātienes studentiem
30.05., plkst. 8.00  – kājnieku pārgājiens Melturi – Kvēpene ( ap 18 – 20 km);
31.05., plkst.10.00 - orientēšanās
1.06., plkst.10.00 - tūrisma šķēršļu joslas sacensības

Pilna laika klātienes studentiem
02.06., plkst. 8.00  – kājnieku pārgājiens Melturi – Kvēpene ( ap 18 – 20 km)
03.06., plkst.10.00 -  kombinētais kontroles pārgājiens – KKP -   (komandu sacensības)
04.06., plkst. 10.00 – orientēšanās individuālās sacensības un individuālās tūrisma šķēršļu joslas sacensības
05.06. – tūrisma tehnikas komandu šķēršļu joslas sacensības
01.06.  – ūdenstūrisms  – „Kvēpene”- Gančauskas  (netālu no Braslas ietekas Gaujā).

Nometni organizē LSPA Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedra. Atbildīgā par studiju kursu „Tūrisms"  ir docente Inga Liepiņa, par studiju kursu "Orientēšanās" - asoc.profesore Baiba Smila. Nometnes darbā iesaistīti arī profesors Juris Grants, asoc.profesors Ivars Kravalis,  lektori Ligita Indriksone, Kalvis Ciekurs, asistents Intars Nikonovs un  metodiķe Māra Valdmane. 2.jūnijā nometnes darbam pievienosies arī vieslektors Pāvels Rožanskis no Varšavas Jozefa Pilsudska fiziskās izglītības akadēmijas. 

Vēl nometnē aktīvi darbosies docente Ingrīda Smukā, kuras virsvadība 3.kursa rekreācijas specialitātes studenti organizēs „Nakts trasīti” nometnes dalībniekiem.

Jau pagājušā gadā un šogad turpināsim nometnes sadzīves atkritumu šķirošanu, esam aicinājuši SIA ZAAO  Cēsu pašvaldības pārstāvi Ievu Veģeri pastāstīt studentiem par atkritumu šķirošanas nepieciešamību.

Informāciju apkopoja un sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv