Uz sākumu Jaunumi Studentiem LSPA STUDENTE IEVA DUNDURE: LAIVU BRAUCIENS PA BĀRTU
LSPA STUDENTE IEVA DUNDURE: LAIVU BRAUCIENS PA BĀRTU Drukāt
Trešdiena, 22 maijs 2013 15:41

P5170789Skaisti plaukstošā maija vidū mēs – LSPA rekreācijas specializācijas 3.kursa studenti, rīkojām divu dienu ūdenstūrisma pārgājienu no Latvijas-Lietuvas robežas līdz Nīcas upei.

17.maija rītā 11 drosmīgie pārgājiena dalībnieki uzsākām tālo braucienu uz Liepājas pusi. Visi braucām vienkopus šofera Igora vadītajā „Fiat” busiņā.  Pie Lietuvas robežas, kas bija arī mūsu laivu brauciena sākumpunkts, nokļuvām vēlā pusdienlaikā. Vēl pirms došanās upē, visi iestiprinājāmies ar līdzi paņemtām pusdienām.

14.50 pirmā laiva tika ielaista Bārtas upē, kas lietuviešiem ir Bartuva. Upe bija mierīga, vietām sekla, vietām nopietni dziļa. Bārta  vilināja izzināt to aiz katra tās līkuma. Pirmajā dienā laivojām tikpat kā bez apstājas un rezultātā tika pieveikti 19 km 4,5 stundās. Telšu vietā ieradāmies ap pulksten 19.30, kur pirms naktsmiera paēdām vakariņas. 

Otrās dienas rīts – 18.maijs, sākās ar draudīgiem mākoņiem, bet tie lietu vēl neatnesa. Pēc rīta rosmes un brokastīm bijām gatavi turpināt ceļu pa Bārtu. Ceļā izspēlējām erudīcijas spēli par Bārtas upi, redzējām vēsturisko mazbānīša Vīles tiltu, apskatījām Dūkupju ūdenskritumu un, protams, neiztikām arī bez piestāšanas krastā, lai nopeldētos. Otrajā dienā noairējām 17 km aptuveni 5 stundās, kad arī sasniedzām savu galamērķi Nīcu.

Pusdienošanas vietu veidojām netālu no Pūsēnu kāpas. Paspējām izcept tikai pusi no desiņām, kad arī mūs sasniedza negaisa mākoņi, kuri atnesa lietu un krusu. Pusdienošanu pabeidzām busiņā, un pēc tam uzsākām garo mājupceļu uz Rīgu.

Šis ceļojums bija ļoti skaists, un paldies visiem dalībniekiem!


LSPA 3.kuras studente
Ieva Dundure

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv