Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes NOTIKUSI STARPTAUTISKĀ STUDENTU UN JAUNO PĒTNIEKU ZINĀTNISKĀ KONFERENCE „UNIVERSITĀŠU SPORTS: NĀCIJAS VESELĪBA UN LABKLĀJĪBA”
NOTIKUSI STARPTAUTISKĀ STUDENTU UN JAUNO PĒTNIEKU ZINĀTNISKĀ KONFERENCE „UNIVERSITĀŠU SPORTS: NĀCIJAS VESELĪBA UN LABKLĀJĪBA” Drukāt
Trešdiena, 15 maijs 2013 23:23

LSPA ekaNo 21.- 22.maijam, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) norisinājās III Starptautiskā studentu un jauno pētnieku zinātniskā konference „Universitāšu sports: nācijas veselība un labklājība”. Tajā piedalījās 39 dalībnieki no septiņu valstu augstskolām. No LSPA konferencē piedalās 14 pārstāvji.

Studentu un jauno pētnieku zinātniskās konferences mērķis ir veicināt un popularizēt sporta pētniecības darbu jaunajā paaudzē, kā arī piedāvāt jaunajiem zinātniekiem praktisku veidu, kā pieteikt savus pētījumus starptautiskā mērogā. Šāda veida konferences sniedz iespēju paplašināt augstskolu sadarbības iespējas sporta zinātnes pētnieciskajā darbā, kas vērsta uz nozares attīstību.

Dalībnieki divās darba dienās uzstājas ar saviem referātiem angļu un krievu valodā par dažādām sportam aktuālām tēmām un jautājumiem. Darba kārtība iekļauta 26 studentu un jauno zinātnieku referātu publiska prezentācija, kas risinās kopīgā plenārsēdē un četrās darba sekcijās, kurās notiek pieredzes apmaiņa par Universitāšu sportu, vadības procesu sporta nozarē, funkcionālo un pedagoģisko kontroli mūsdienu sportā, kā arī par sportu kā rehabilitācijas un rekreācijas līdzekli.

Konferences plenārsēdē savus pētnieciskos darbus prezentē divi LSPA jaunie zinātnieki Kalvis Ciekurs un Signe Luika. Ciekurs dalās savā zinātniskajā pieredzē par lokālās vibrācijas efektu airētājiem, savukārt Luika informē par sporta nozares stratēģisko plānošanu Latvijā. Ar referātiem uzstājas arī jaunie zinātnieki no Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Kazahstānas un Uzbekistānas sporta augstskolām. Visi nolasītie referāti ir publicēti un apskatāmi digitālā rakstu krājumā, ko izdod konferences rīkotāji - LSPA.

Konferences darba kārtība iekļauts arī LSPA sporta zinātnes laboratoriju apmeklējums, kas ļaus tuvāk iepazīt Akadēmijas praktiskās zinātnes darbu. 

21.maijā, pulksten 9:30 konferenci atklāj un ar jaunajiem zinātniekiem tiekas LSPA rektors Jānis Žīdens un Starptautiskās Fiziskās kultūras un sporta universitāšu asociācijas prezidents Kairats Zakirjanovs.  

Konferences darbā aicināti piedalīsies arī klausītāji, kuru līdzdalības maksa pasākumā ir Ls 5. Sīkāku informācija par konferences darbu  var saņemt pie LSPA maģistrantūras un doktorantūras vadītājas Tatjanas Ņikiforovas, tel. 67799525, e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Konferenci „Universitāšu sports: nācijas veselība un labklājība”, rīko LSPA. Atbalsta Starptautiskā Universitāšu sporta federācija, Starptautiskā Fiziskās kultūras un sporta universitāšu asociācija.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv